Павлова Олена

Павлова Олена

Журналістка, редакторка, художниця, письменниця

Народилася 5 липня 1986-го в Острозі. Дитинство провела у Рівному, де закінчила школу і художню школу. Мешкає в Києві.

Навчалася у Києво-Могилянській Академії на українській філології та журналістиці. В університеті досліджувала сучасний фольклор, гру слів, масову літературу, іронію та сучасну пародію, вела турніри та тренування з інтелектуальних ігор, знімала документальні фільми. Грала у жіночих футбольних командах.

До 2016 керувала відділом культури у журналі "Країна", де працювала 6 років. Також відповідала за сторінку культури на сайті Gazeta.ua і "Газеті по-українськи".

Заснувала та 7 років була кураторкою конкурсу актуальної короткої прози "Новела по-українськи".

2017 – авторка ідеї та кураторка проєкту "Ком-по", присвяченому комікс-поезії від Goethe-Institut Україна. Його результат – перша в Україні збірка комікс-поезії.

З 2018-го працювала головною редакторкою сайту Osvitoria.Media – керувала одним з провідних українських онлайн-видань про освіту та виховання.

2019-го посіла ІІ місце на літературному конкурсі видавництва "Смолоскип", готує до друку збірку поезії "Шкіра міст".

2020-го стала експерткою Українського Інституту Книги у державній програмі поповнення фондів публічних бібліотек.

Авторка Кота Інжира – персонажа онлайн-коміксів, що сумарно має близько 30 тисяч підписників у соцмережах. Малюнки з котом – найчастіше присвячені літературі та українській мові, не раз мали тисячі поширень онлайн. Головна тематика – популяризація читання та літератури, української культури, цінностей демократичного суспільства. Одна з розробниць першої української настільної гри з розвитку критичного мислення "Критикотики" (2021).

Публікації автора на сайті ПЕН: