Куценко (Poзумна) Оксана

Куценко (Poзумна) Оксана

Поетка, авторка книжок для дітей, філософиня.

Оксана Куценко (Розумна) народилася 9 грудня 1975 року в м. Остер на Чернігівщині. Українська поетка, авторка книжок для дітей, філософиня.

Зростала і навчалася (у школі та університеті) в м. Чернігові. Дебютна книга поезій "У зимах бажань" вийшла у 1996 році як результат перемоги в конкурсі видавництва "Смолоскип". У 2004 році захистила дисертацію з філософії за спеціальністю "релігієзнавство". Працювала в Комітеті ВРУ з питань культури і духовності, Національному інституті стратегічних досліджень. З 2018 року – українська дипломатка у складі Посольства України в Південно-Африканській Республіці. Дослідниця проблем культурної дипломатії та її інституційного розвитку в Україні.

Оксана Куценко започаткувала проект "Я на тебе чекатиму під каїсе-дра", присвячений перекладам українською творів сучасних поетів країн Африки. Спільно з фольклорним театром "Дивина" (Донецьк) та театром сучасного танцю "Black Orange Dance Production" створила проекти "Пісок" та "Пісок. Повернення", що піднімають тему внутрішніх мігрантів, яка резонує з проблемою переселенців та біженців у світових масштабах.

Як поетка-перформерка Оксана Куценко виступає з театром "Дивина", висвітлюючи у поезіях та перформансах ідеї екологічного фемінізму, поширеного в країнах Африки ("Пам’яті однієї ріки", 2018-2019).

Публікується у антологіях та періодичних виданнях України та Південної Африки, виступає на фестивалях та літературних сценах двох країн.

Публікації автора на сайті ПЕН: