Всі автори

Старовойт Ірина

Поетка, есеїстка

Народилася у Львові 6 липня 1975 року. Поетка, есеїстка, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету.

Дебютувала збіркою поезій "Вже не прозорі" (1997), яка зарезервувала їй місце серед покоління дев’ятдесятників. Авторка і ведуча літературної програми "Томи" на Львівському телебаченні. Лауреатка І премії конкурсу видавництва "Смолоскип" (1999). Її вірші увійшли до низки антологій в Україні і за кордоном, де були перекладені польською, литовською, англійською, вірменською, румунською мовами та покладені на музику.

Представляла Україну на багатьох культурних подіях всеєвропейського значення, зокрема на Європейському Форумі культур в Люксембурзі (2005), Європейському Конгресі жінок-письменниць у Будапешті (2008), Світовому симпозіумі на честь Бйорнст’єрне Бйорнсона в Осло та Ліллегаммері (2010).

Білінгва її вибраних поезій A Field of Foundlings / Родовище знайд, видана у США в 2017 році в українському оригіналі та перекладах Грейс Магоні, стала першою з серії сучасної української поезії в англомовних перекладах видавництва the Lost Horse Press.

Викладає курси "Критичне і творче мислення", "Історію ідей і культурних практик", провадить дослідницький семінар для студентів культурології УКУ, виступає з лекціями, читаннями, бере участь у публічних дискусіях на гостро актуальні теми в різних точках України і в інтелектуальних столицях ЄС.

За свою працю з подолання конфліктів культурної пам’яті нагороджена відзнакою "Ключі до міста". Входить до наглядової ради Освітнього центру з прав людини і до Журі конкурсу грантів НВСЕ, очолює міжнародну літературну премію "Місто літератури ЮНЕСКО" (2018-), експертка програми Translate Ukraine Українського інституту книги.

Старовойт Ірина
5 публікацій
Публікації автора