Всі автори

Фалькович Григорій

Український єврейський поет

Народився 25 червня 1940 року в Києві. Український єврейський поет. Голова київського єврейського культурно-просвітницького товариства ім. Шолом-Алейхема.

Після закінчення середньої школи 1957 року, відбув строкову службу в радянській армії.

У 1962-1967 роках навчався у Київському державному університет імені Т. Г. Шевченка (філфак: російська та болгарська філологія). Працював в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні АН України, в Українському філіалі Всесоюзного НДІ кон’юнктури та попиту (Учений секретар) та Державному комітеті України з питань захисту прав споживачів (начальник управління, держслужбовець 5-го рангу).

Член Національної спілки письменників України. Перші твори писав, друкував у періодиці та видавав російською мовою. Певний час предметом наукових зацікавлень і публікацій були питання теорії та практики поетичного перекладу. Перекладав з болгарської, їдиш та мов народів тодішнього Радянського Союзу (за підрядником).

Поетичні збірки виходили в Україні та Росії. Вірші публікувалися російською, англійською, мовами їдиш та іврит, зокрема, у зарубіжних антологіях сучасної поезії. Періодично публікується у єврейських та загальноукраїнських ЗМІ. Значне місце у творчості останніх років посідає поезія для дітей (доброзичливо-іронічна, дзвінко-прозора, винахідлива, дотепна і добра), яка стала помітним явищем у цьому сегменті вітчизняної культури.

На рубежі 80–90-х років Григорій Фалькович був організатором консьюмерського правозахисного руху в Україні, головою оргкомітету по створенню Української асоціації захисту прав споживачів, ініціатором і керівником підготовки першого в СРСР консьюмерського видання – німецько-українського журналу "Наш совет", брав участь у розробці законодавчих актів: Закону України про захист прав споживачів та Закону України про рекламу; є одним з фундаторів єврейського відродження в останній чверті ХХ ст., був головою Наглядової ради єврейської релігійної громади "Еш а-Тора" ("Вогонь Тори"), ініціатором створення та очільником міжнаціонального форуму "МИР ВАМ", з 1999 року голова правління Київського єврейського культурно-просвітницького товариства імені Шолом-Алейхема.

Григорій Фалькович є лауреатом міжнародної премії імені Володимира Винниченка "В галузі української літератури, мистецтва та за благодійницьку діяльність" та літературних премій: імені Павла Тичини, "Планета поета" імені Л. Вишеславського та премії імені Шолом-Алейхема.

Фалькович Григорій
3 публікації
Публікації автора