Український ПЕН надасть три ґранти на переклад книжки оповідань Олега Сенцова іноземними мовами

1331
You can read this article in English
Український ПЕН надасть три ґранти на переклад книжки оповідань Олега Сенцова іноземними мовами

Український ПЕН за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" оголошує конкурс на переклад книжки оповідань Олега Сенцова трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та польською.

Проект буде реалізований у рамках програми міні-ґрантів PEN Ukraine Translation Fund Grants, мета якої – підтримувати переклади творів українських авторів іноземними мовами.

Книжка оповідань українського письменника та кінорежисера Олега Сенцова, незаконно засудженого російським судом до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму, вийшла російською мовою 2015 року у видавництві Laurus. Твори із цього видання читалися в рамках акцій на підтримку Сенцова в різних країнах і різними мовами. Поза тим на сьогодні вийшов лише один переклад цієї книжки іноземною мовою – 2017 року видання з’явилося французькою мовою в перекладі Ірини Дмитришин.

Щоби привернути увагу світової спільноти до справи Сенцова та популяризувати його твори, Український ПЕН запускає програму малих ґрантів для перекладу оповідань Олега ще трьома іноземними мовами з обов’язковою гарантією виходу книжки в авторитетних видавництвах цих країн.

Умови конкурсу:

У рамках програми PEN Ukraine Translation Fund Grants Український ПЕН надасть 3 ґранти на переклад книжки оповідань Олега Сенцова англійською, німецькою та польською мовами.

Ґрантова підтримка включатиме в себе гонорар перекладача в розмірі 2000 євро та відшкодування вартості авторських прав, але не покриватиме витрати, пов’язані з редакційним та друкарським етапами підготовки книжки.

Для участі в програмі перекладач має до 19 листопада 2018 року надіслати на адресу ukraine.pen@gmail.com лист із темою PEN Translation Fund Grants, додавши такі документи:

1. Мотиваційний лист (до 4 тисяч знаків);

2. Біо- та бібліографія перекладача;

3. Фрагмент перекладу оповідання Олега Сенцова (до 10 тисяч знаків);

4. Копія договору з видавництвом на переклад та видання книжки;

5. Лист про наміри видавництва щодо співробітництва з Українським ПЕН;

6. Графік роботи над перекладом та видання книжки.

 

Рішення про заявки, які будуть підтримані в рамках ґрантової програми, прийматиме Виконавча Рада Українського ПЕН.

 

Імена трьох перекладачів будуть оголошені 23 листопада 2018 року.

Додаткові умови:

1. Переклад має бути здійснений протягом місяця з моменту отримання підтвердження від Українського ПЕН та підписання контракту з перекладачем;

2. У друкованому виданні має зазначатися, що переклад видання здійснено в рамках програми PEN Ukraine Translation Fund Grants за підтримки Міжнародного фонду "Відродження";

3. Брати участь у програмі можуть перекладачі, які мають не менше однієї перекладеної і виданої книжки;

4. Після публікації видавництво зобов’язується передати Українському ПЕН 5 примірників видання.

 

Книжка оповідань Олега Сенцова включає в себе 8 творів: "Автобиография", "Собака", "Детство", "Больничка", "Школа", "Завещание", "Бабушка" та "Макары".

Читати англійською

Читати 3 оповідання Олега Сенцова англійською в перекладі Dr Uilleam Blacker на сайті PEN International

Читати 2 оповідання Олега Сенцова німецькою в перекладі Ganna Gnedkova

image

19 жовтня 2018
1331
Теги: #FreeSentsov
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН