Триває прийом заявок на щорічну премію "Генерація Ніка"

229
Роздрукувати
Триває прийом заявок на щорічну премію

Триває збір заявок на здобуття премії "Генерація Ніка", заснованої на честь харківської художниці й поетки Ніки Кожушко. До участі запрошуються художники та літератори віком 16–21 рік.

Премія "Генерація Ніка" заснована у 2024 році на честь харківської художниці й поетки Ніки Кожушко та всіх талановитих українських дітей, убитих росією. Ніка загинула 30 серпня 2024 року внаслідок ракетного удару по Харкову. Їй було 18. Після себе Ніка залишила кілька десятків робіт та незавершений поетичний рукопис. У 2025 році вийшла книга її творів – "Час починати танго".

Премія присуджується українським художникам та літераторам віком від 16 до 21 року за творчий дух неспокою, сміливість і небайдужість. Премія передбачає двох переможців – з візуального мистецтва і з літератури.

Церемонія нагородження відбудеться наживо у Харкові 19 травня, у день народження Вероніки Кожушко.

Лауреати премії отримують відзнаку Генерація Ніки, диплом, а також грошову премію у розмірі 40 000 грн.

Як подати заявку?

Подати свою роботу на премію можуть митці від 16 до 21 року у категоріях "Література" та "Візуальне мистецтво". Кандидатів на здобуття премії можуть пропонувати українські культурні ініціативи та приватні особи, або ж самі митці можуть висувати свою кандидатуру.

До розгляду приймаються творча біографія митця та художні роботи, створені впродовж календарного року. Художні роботи – художні тексти (поезія, проза) або живопис, графіка, арт діджитал. Наявність опублікованих творів або участь у художніх виставках не є обовʼязковою умовою для подання на здобуття премії.

До Капітули Премії в категорії "Література" увійшли:

  • Сергій Жадан — письменник
  • Наталя Агулова — учитель-методист української літератури
  • Ольга Бондар — провідна наукова співробітниця Харківського літературного музею

У категорії "Візуальне мистецтво":

  • Павло Маков — художник
  • Леся Васильченко — художниця
  • Наталія Іванова — директорка ЄрміловЦентру

Участь у виставках чи публікаціях – необов’язкова.

Зголошення приймаються до 15 січня. Кожен митець може подати свою кандидатуру лише один раз. Надсилати заявки можна на пошту: nikageneration24@gmail.co. Деталі за посиланням.

Засновниками премії стали благодійний фонд "Ніка генерація", Благодійний фонд Сергія Жадана та Харківський літературний музей. Український ПЕН став партнером премії.

9 січня 2026
229
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН