Шиян Галина (Гаська)

Народилася в 1980 році у Львові. Письменниця, поетка, перекладачка.

У 2012 видала переклад роману Букерівського лауреата ДіБіСі П’єра «Світло згасло в Країні Див», створивши на основі твору проект «Декаданс Бере Своє», який об’єднав учасників під зареєстрованою авторкою творчою маркою «Батрахоміомахія» (http://btrmiomax.com).

У 2014 у «Видавництві Старого Лева» вийшов друком дебютний роман «Hunt, doctor, Hunt!», проілюстрований Маріанною Винар. Другий роман Гаськи Шиян “За спиною” був опублікований у березні 2019 року у видавництві “Фабула” (Харків) і отримав Літературну премію Європейського Союзу.

Є співавторкою тематичних збірників «Волонтери» (оповідання «Гусінь»; КСД, 2014), «Львів – місто, що надихає» (ВСЛ, 2016), «То є Львів» (ВСЛ, 2016). Брала участь у літературних фестивалях та заходах в Единбурзі, Києві, Львові, Запоріжжі, Парижі, Вінниці, Белграді, Граці, Кракові, Бірмінгемі. Активно співпрацює з митцями різних напрямків: фотографами, художниками, музикантами, сценаристами, кінорежисерами, акторами.

У своїй творчості зачіпає теми пошуку відчуття безпеки в сучасному світі, тілесності та сексуальності, протистояння суспільному тиску і стереотипам щодо гендерних ролей, патріотизму та релігії. Багато уваги приділяє порівнянню культур.