Павлова Олена

Журналістка, редакторка, художниця, письменниця, кураторка культурних проєктів.

Народилася 5 липня 1986-го, в Острозі, дитинство провела у Рівному, де закінчила школу і художню школу. Живе в Києві.

Навчалася у Києво-Могилянській Академії на українській філології та журналістиці. В університеті досліджувала сучасний фольклор, гру слів, масову літературу, іронію та сучасну пародію, вела турніри та тренування з інтелектуальних ігор, знімала документальні фільми. Грала у жіночих футбольних командах “Місячне сяйво” та “Манікюр Юнайтед”.

До 2016 керувала відділом культури у журналі “Країна”, де працювала 6 років. Також відповідала за сторінку культури на сайті Gazeta.ua і “Газеті по-українськи”.

Заснувала та 7 років була кураторкою конкурсу актуальної короткої прози “Новела по-українськи”.

2017 — авторка ідеї та кураторка проєкту “Ком-по”, присвяченому комікс-поезії від Goethe-Institut Україна. Його результат — перша в Україні збірка комікс-поезії.

З 2018-го працювала головною редакторкою сайту Osvitoria.Media — керувала одним з провідних українських онлайн-видань про освіту та виховання.

2019-го посіла ІІ місце на літературному конкурсі видавництва “Смолоскип”, готує до друку збірку поезії “Шкіра міст”.

2020-го стала експерткою Українського Інституту Книги у державній програмі поповнення фондів публічних бібліотек.

Авторка Кота Інжира — персонажа онлайн-коміксів, що сумарно має близько 30 тисяч підписників у соцмережах. Малюнки з котом — найчастіше присвячені літературі та українській мові, не раз мали тисячі поширень онлайн. Головна тематика — популяризація читання та літератури, української культури, цінностей демократичного суспільства. Одна з розробниць першої української настільної гри з розвитку критичного мислення “Критикотики” (2021).