Чех Артем

Cправжнє ім’я – Артем Олександрович Чередник. Український письменник. Народився 13 червня 1985 р. у місті Черкаси.

Закінчив Державну Академію Керівних Кадрів Культури і Мистецтва у м. Києві як соціолог, але ніколи не працював за спеціальністю. Натомість, має досвід роботи актором Черкаського драматичного театру, охоронцем, продавцем, промоутером, журналістом, копірайтером, художником-моделмейкером і старшим стрільцем та навідником БТР у лавах Збройних Сил України.

2016 р. був демобілізований. Наразі мешкає в Києві разом із дружиною, письменницею та режисеркою Іриною Цілик, та сином Андрієм.

2007 р. Артем Чех виграв конкурс “Міський молодіжний роман” від видавництва “Фоліо”. Відтоді було видано низку його книжок. Серед основних рис, що вирізняють прозу Артема Чеха, – автобіографічність, гротеск, сюрреалізм.

Окремі твори Артема Чеха були перекладені німецькою, англійською, польською, чеською, російською мовами та видані у зарубіжних періодичних виданнях та альманахах.

Збірка есеїв Артема Чеха “Точка нуль” (2017), присвячена його досвіду перебування у лавах української армії під час російсько-української війни на Донбасі, була відзначена кількома преміями. Зокрема, це українсько-білоруська премія пам’яті Михайла Жизневського “Воїн Світла”; перемога у номінації “Есеїстика” книжкової премії “ЛітАкцент 2017”; українська державна премія імені Миколи Гоголя (2018).

Бібліографія

Художня проза

2007 – “Цього ви не знайдете в Яндексі” (вид-во “Фоліо”)
2007 – “Киня” (вид-во “Факт”)
2008 – “Анатомічний Атлас” (вид-во “Фоліо”)
2008 – “Пластик” (вид-во “Фоліо”)
2009 – “Doc 1” (вид-во “Фоліо”)
2009 – “Сині двері зліва” (вид-во “Фоліо”)
2012 – “Рожеві сиропи” (вид-во “Фоліо”)
2017 – “Точка нуль” (вид-во “Віват”)
2019 – “Район “Д”” (вид-во “Meridian Czernowitz”)
Нон-фікшн

2012 – довідник про Україну “Awesome Ukraine” (у співавторстві з Іриною Цілик), Київ, Основи.
2012 – “Історія мотоциклетного спорту в Україні”, Київ, Основи.
2014 – “94 дні. Євромайдан очима ТСН”, Київ, Основи (у співавторстві) (головний редактор мультимедіа-проекту “94 дні. Євромайдан очима ТСН” http://euromaidan.tsn.ua/)
2015 – “Війна очима ТСН”, Київ, Основи (головний редактор)