Міжнародний фонд “Відродження”

Заснований філантропом Джорджем Соросом 1990 року. Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ) – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ – сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Сайт: www.irf.ua

Проекти, реалізовані за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”:

2019 – “Мереживо. Літературні читання в містечках України”

Проект покликаний підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у культурне поле, спільне з великими містами. У рамках “Мережива” з лютого по червень 2019 року відбудуться поїздки українських письменників та письменниць у районні центри прикордонних регіонів України. Кураторка проекту – Анастасія Левкова.

2018-2019 – PEN Ukraine Translation Fund Grants: переклад книжки оповідань Олега Сенцова іноземними мовами

У листопаді 2018 року Український ПЕН за підтримки МВФ оголосив конкурс на переклад книжки оповідань Олега Сенцова трьома іноземними мовами – англійською, німецькою та польською. За результатами конкурсу, німецькомовний переклад книжки вийшов у видавництві Voland & Quist, англомовний – Deep Vellum Publishing, польськомовний – Wschodni Express видавництва інституції Warsztaty Kultury. Кураторка проекту – Тетяна Терен.

2017-2018 – “Від міжнародного конґресу до сталої міжкультурної взаємодії”

Проект був задуманий як концептуальне і подієве продовження попереднього і передбачав міжнародну діяльність Українського ПЕН уже після Конґресу, на основі відповідного досвіду, контактів та, не в останню чергу, здобутого реноме. Йшлося зокрема про прилучення до міжнародних організацій та ініціатив, участь у міжнародних проектах, залучення закордонних партнерів до проектів в Україні, стабільне підтримання і розширення мережевих контактів, а також – інституційний розвиток Українського ПЕН та ефективнішу реалізацію статутних завдань. Звіт.

2017-2018 – “Обстоювання правди в добу пропаґанди. Організація дискусійних панелей та інших заходів у зв’язку з 83-тім Конґресом Міжнародного ПЕН у Львові”

17-24 вересня 2017 року у Львові пройшов 83 Міжнародний Конгрес ПЕН під гаслом “Обстоювання правди в часи пропаганди”. Титульними для події стали такі проблеми: істини та слів, історії та пам’яті, прав жінок та рівності, фейкових новин та загрози свободи слова у всьому світі. За підтримки МВФ у рамках Конгресу була організована низка дискусій та літературних подій. Звіт.

2015-2016 – “Національне примирення та міжнародне порозуміння через культуру”

У рамках проекту Український ПЕН завдяки підтримці МВФ здійснив низку реєстраційних та організаційних процедур, необхідних для сталої роботи організації, а також провів серію заходів в Україні та взяв участь у закордонних літературних і правозахисних подіях. Звіт 1, звіт 2.