Місце сили та натхнення: Максим Беспалов організовує літературну резиденцію в Ірландії

247
Роздрукувати
Місце сили та натхнення: Максим Беспалов організовує літературну резиденцію в Ірландії

Письменник, мандрівник, автор книги "Усе, що ви знаєте про Ірландію, правда, але…" Максим Беспалов організовує Українську літературну резиденцію в Ірландії для письменників, перекладачів та культурних менеджерів. Український ПЕН виступить партнером проєкту.

"Є місце, яке мене надихає. Тобто таких місць у світі є багато, проте одне з них – особливе. З першого погляду, це абсолютно ординарне містечко в Ірландії. Населення Вотервіля складає три чи чотири сотні людей, там є два магазини та три паби, кілька готелів, узбережжя Атлантики та нескінченна кількість зеленого кольору навколо, – ділиться враженнями Максим Беспалов. – Я бував у Вотервілі разів сім чи вісім, і, сподіваюся, ще побуваю не менше. Бо це чи не єдине місце на Землі, де я відчуваю себе як удома, а може, навіть трішечки краще. Для мене цей куточок десь у ведмежих землях далекого Смарагдового острова став місцем сили та натхнення".

image

Уперше пан Беспалов побував в Ірландії у 2013 році, після чого навідувався на острів ще з десяток разів. Під час локдауну в Україні він написав книгу про мандри Ірландією, в якій присвятив Вотервілю цілий розділ.

"Проте цього мало. Восени 2020 року я зрозумів, як саме можу поділитися своїм місцем натхнення з людством. Я хочу організувати у Вотервілі Українську літературну резиденцію – привезти туди кількох українських авторів і дати їм час відчути це місце, полюбити його, впустити в серце та надихнутися, як надихаюся ним особисто я", – підкреслив мандрівник.

image

Умови Української літературної резиденції в Ірландії

Головна ціль проєкту – зібрати 75 000 гривень на поїздку в Ірландію чотирьох авторів/авторок та перекладачів/перекладачок. Ці кошти покриють транспорт, проживання та візу (а також частково їжу та напої).

Допомогти ініціативі можна у такий спосіб: роздрібна ціна книги "Усе, що ви знаєте про Ірландію, правда, але…" у книгарнях – 195 гривень, але купуючи книгу в Максима Беспалова з автографом за ціною 250 гривень, ви інвестуєте 75 гривень з кожної проданої книжки на створення ґрантів для української резиденції. Замовити книгу можна за посиланням.

Уже цієї весни розпочнеться прийом зголошень на участь у резиденції у Вотервілі. Конкурсний відбір забезпечить журі, яке сформує Український ПЕН.

image

Майбутні резиденти проживатимуть у туристичному котеджному комплексі Lough Currane Holiday Homes у Вотервілі. У кожному будинку є кухня, велика вітальня, три санвузли та три або чотири спальні кімнати. Кімнати – двомісні, тому приїжджати на резиденцію можна буде з рідними чи друзями.

image

Також участь у резиденції на платній основі зможуть узяти:

1.Письменники, перекладачі та культурні менеджери. Вартість проживання протягом тижня в локації резиденції коштуватиме 300 євро. Окремо оплачується також переліт в Ірландію (близько 150 євро в обидва боки), віза (60 євро) і транспорт до місця резиденції (40-50 євро).

2.Будь-хто охочий (не більше 12 людей). Вартість проживання складатиме 400 євро за одного або 350 для тих, хто планує їхати вдвох і жити в окремій двомісній кімнаті. 100 євро з цих грошей підуть на створення додаткових ґрантів для українських письменників і перекладачів, які візьмуть участь у резиденції.

image

Окрім того, Максим Беспалов обіцяє надавати всім учасникам проєкту консультації з усіх питань, пов’язаних з отриманням ірландської чи британської візи.

9 лютого 2021
247
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН