Вдовиченко Галина

Вдовиченко Галина

Українська письменниця, авторка романів та оповідань

Українська письменниця, авторка романів та оповідань, а також творів для дітей. Народилася 21 червня 1959 року у смт Печенга (Петсамо), Мурманська область, Російська Федерація.

В дитинстві з сім’єю багато переїжджала, вчилася у школах в Івано-Франківську, Надвірній, Раві-Руській, Москві. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету, працювала в газетах "Вперед" у місті Артемівську (Бахмуті) Донецької області і в газеті "Високий Замок" (Львів). Живе у Львові. Волонтерка і членкиня колективу спільноти взаємодопомоги (колишніх безпритульних) "Емаус-Оселя".

Дебютувала 2008 року з романом "Пів’яблука", він отримав другу премію конкурсу "Найкраща українська книжка-2009 щотижневика "Корреспондент". Брала участь у Міжнародному конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв "Коронація слова": роман "Тамдевін" 2009 року отримав першу премію у номінації "романи", казкова повість для дітей "Ліга непарних шкарпеток" – першу премію в номінації "твори для дітей" у 2012 році, роман "Маріупольський процес" переміг у номінації "гранд-романи" у "Гранд-Коронації слова-2015". За результатами Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2015" роман "Маріупольський процес" потрапив у топ-7 у номінації "Красне письменство. Жанрова література". Роман "Бора" і повість "Ліга непарних шкарпеток" входили у п’ятірки фіналістів "Книги року Бі-Бі-Сі". На Книжковому Арсеналі-2016 дитяче журі конкурсу "Волохатий олівець" нагородило повість "36 і 6 котів" відзнакою "Лиса ручка" "За найсмішнішу книжку року".

Публікації автора на сайті ПЕН: