Цілик Ірина

Цілик Ірина

Письменниця, кінорежисерка

Народилася 18 листопада 1982 р. у Києві. Українська письменниця, кінорежисерка.

Випускниця Київського національного університету театру, кінематографу і телебачення ім. Карпенка-Карого. Працює режисеркою в галузі кіновиробництва (ігрове і документальне кіно).

Авторка низки поетичних, прозових і дитячих книжок. Учасниця численних міжнародних літературних фестивалів і заходів (зокрема "Schamrock Festival Der Dichterinnen" (Німеччина, 2018), "Poesie festival Berlin" (Німеччина, 2017), Віденський книжковий ярмарок 2017, Ляйпцизький книжковий ярмарок 2017, Франкфуртський книжковий ярмарок 2016, "Meridian Czernowitz" (Україна, 2015-2018), "Місяць авторських читань" (Чехія, Словаччина 2016), Vilenica International literary festival (Словенія 2008) та інш.)

Окремі твори Ірини Цілик перекладалися англійською, німецькою, польською, литовською, чеською, шведською, каталанською мовами та були видані у зарубіжних періодичних виданнях і альманахах.

Була учасницею київського Євромайдану. Впродовж російсько-української війни на сході України бере активну участь у різних фестивалях і літературних читаннях у прифронтових містах Донбасу. Зняла два документальних фільми для кіноальманаху "Невидимий батальйон" про українських жінок на війні (2017). Наразі працює над створенням повнометражного документального кінофільму "Земля блакитна, ніби апельсин" про цивільних людей, що живуть у червоній зоні Донбасу.

Активно виступає за звільнення незаконно ув’язненого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова.

Мешкає в Києві разом із чоловіком, письменником Артемом Чехом, та сином Андрієм.