Цілик Ірина

Цілик Ірина

Письменниця, кінорежисерка

Народилася 18 листопада 1982 р. у Києві. Випускниця Київського національного університету театру, кінематографу і телебачення ім. Карпенка-Карого. Була учасницею київського Євромайдану. Брала активну участь у різних фестивалях і літературних читаннях у прифронтових містах Донбасу. Активно виступала за звільнення незаконно ув’язненого у Росії українського кінорежисера Олега Сенцова та інших в’язнів Кремля.

Письменниця, режисерка ігрового та документального кіно. Авторка низки поетичних, прозових і дитячих книжок. Учасниця численних міжнародних літературних фестивалів і заходів ("Schamrock Festival Der Dichterinnen" (Німеччина, 2018), "Poesie festival Berlin" (Німеччина, 2017), Віденський книжковий ярмарок 2017, Ляйпцизький книжковий ярмарок 2017, Франкфуртський книжковий ярмарок 2016, "Meridian Czernowitz" (Україна, 2015-2018), "Місяць авторських читань" (Чехія, Словаччина 2016), Vilenica International literary festival (Словенія 2008) та інш.) Окремі твори Ірини Цілик перекладалися англійською, німецькою, польською, литовською, чеською, шведською, каталанською мовами та були видані у зарубіжних періодичних виданнях і альманахах.

Зняла короткометражний фільм за власним оповіданням "Помин" (2012), два документальних фільми для кіноальманаху "Невидимий батальйон" про українських жінок на війні (2017). Є авторкою документальної стрічки про цивільних людей у червоній зоні Донбасу "Земля блакитна, ніби апельсин" (2020), що взяла участь у понад 100 міжнародних фестивалях та увійшла до довгого списку номінантів на "Оскар". Повнометражним художнім дебютом Ірини Цілик став фільм "Я і Фелікс", вихід якого був запланований на 2022 рік.