Плохій Сергій

Плохій Сергій

Професор історії

Народився 23 травня 1957 року в м. Горький (нині – Нижній Новгород, Росія). Професор історії та директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один з провідних фахівців з історії України та Східної Європи. Його книги здобули низку міжнародних премій, включно з премією Антоновичів та Шевченківською премією та перекладалися багатьма мовами світу.

1980 року Сергій Плохій закінчив Дніпровський університет, де отримав спеціальність історика. Займався історією України XVII–XVIII ст. Професійно ріс і розвивався під керівництвом професора Юрія Мицика та засновника дніпропетровської джерелознавчої школи Миколи Ковальського. Вступив до аспірантури цього ж університету. Кандидатську дисертацію захищав на історичному факультеті Університету Патріса Лумумби в Москві. Ступінь доктора історичних наук отримав у Київському державному університеті імені Т. Г. Шевченка.

У 1983–1992 роках викладав у Дніпровському університеті, де пройшов шлях від викладача до професора, завідувача кафедри та декана.

У 1986–1987 роках стажувався у Колумбійському та Гарвардському університетах. Разом з викладачами та аспірантами кафедри загальної історії почав дослідження історії німецьких та менонітських поселень на Півдні України. На громадських засадах виконував обов'язки директора Музею університету.

У серпні 1991 року приїхав до Канади викладати в Університеті Альберти. Одночасно очолював відділ, а потім сектор в Інституті української археографії Національної Академії наук України, де став ініціатором видання джерел з історії українських церков. 1996 року був запрошений на наукову роботу до Канадського інституту українських студій (CIUS), де заснував

Програму дослідження релігії та культури. Більше 10 років працював заступником директора (associate director) Центру українських історичних досліджень імені Петра Яцика при КІУС. Займався дослідженням спадщини Михайла Грушевського, зокрема був одним з редакторів англійського перекладу фундаментальної "Історії України-Руси" (History of Ukraine-Rus).

2007 року зайняв за конкурсом посаду професора історії України Гарвардського університету. З 2013 року Сергій Плохій – директор Українського наукового інституту, де він, зокрема, керує проектом МАРА (інтерактивний атлас України).