Галета Олена

Галета Олена

Літературознавиця, культурологиня, поетка, перекладачка

Докторка філологічних наук, професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету ім. Івана Франка і кафедри культурології Українського католицького університету. Досліджувала, викладала і представляла модерну й сучасну українську літературу в університетах та академічних інституціях понад двадцяти країн, зокрема США, Канади, Австралії, Великобританії, Японії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Нідерландів, Ірландії, Польщі, Хорватії, Чехії та ін.

Директорка (2004-2010) і старша наукова співробітниця (2001-2012) Центру гуманітарних досліджень Львівського університету, організаторка публічних зустрічей і видань, спрямованих на вибудовування відкритого діалогу в Україні і в культурному та академічному міжнародному середовищі, – "Лекції на пошану Соломії Павличко", "Університетські діалоги", "Інтелектуальна біографія", "Open Access", "Агент 034".

Співорганізаторка міжнародних дослідницьких проектів, присвячених інтелектуальній історії ХХ століття і ролі мистецтва та літератури у кризових ситуаціях (у співпраці з Гумбольдтським університетом Берліна і Гайдельберзькою академією наук), учасниця керівного комітету міжнародних академій ініціативи Prisma Ukraїna (Берлін), спрямованих на вивчення культурних процесів у Центрально-Східній Європі.

Авторка поетичних збірок "Дзвони днів" та "Переступ і поступ", монографії "Від антології до онтології: антологія як спосіб репрезентації української літератури к. ХІХ – п. ХХІ ст.", завдяки якій стала лауреаткою конкурсів Книга року Форуму видавців, сайту Літакцент, Книга року Національної спілки письменників України, Інституту літератури НАН України ім. Т. Г. Шевченка, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка і Національного музею літератури України.

Членкиня Правління Українського фулбрайтівського кола, Програмної ради Форуму видавців, журі літературної премії "Місто літератури ЮНЕСКО", експертка перекладацьких проектів Українського інституту книги.