Всі автори

Шиян Галина (Гаська)

Письменниця, поетка, перекладачка

Галина Шиян народилася у 1980 році у Львові. 2001 року закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю "класична філологія". Письменниця, поетка, перекладачка, культурна менеджерка, культуртрегерка, продюсерка буктрейлерів і подкастів.

Переклала і видала роман ДіБіСі П’єра "Світло згасло в Країні Див" (2012) та створила на основі твору проект "Декаданс Бере Своє", який синтезував текст, візуальне мистецтво і музику та об'єднав учасників під зареєстрованою авторкою творчою маркою "Батрахоміомахія".

Дебютний роман "Hunt, doctor, Hunt!" був на третину створений на мобільному телефоні і проілюстрований Маріанною Винар. Другий роман "За спиною" став першим українським твором нагородженим Літературною Премією Європейського Союзу, а також був обраний переможцем на букпітчингу від Одеського Міжнародного Кінофестивалю та Книжкового Арсеналу.

Перекладала поезії з англійської для платформи Versopolis та фестивалю BookForum. Курувала та була співавторкою створення 18 епізодів радіопубліцистики про історію та літературу України та 6 сценаріїв аудіокнижок для Суспільне Радіо Культура (2021).

Продюсує буктрейлери для німецького видавництва edition.FotoTapeta (2021-2022). Курує один з кластерів Book Forum Lviv.

Брала участь у офлайн та онлайн літературних фестивалях та заходах у Единбурзі, Києві, Львові, Запоріжжі, Парижі, Вінниці, Белграді, Граці, Кракові, Бірмінгемі, Франкфурті Харкові, Софії, Вільнюсі, Дурбані, Лондоні, Брюсселі, Берліні, Лейпцігу.

Активно співпрацює з митцями різних напрямків: фотографами, художниками, музикантами, сценаристами, кінорежисерами, акторами. У своїй творчості зачіпає теми екзистенціалізму та пошуку відчуття безпеки в сучасному світі, мультикультурності та ідентичності, тілесності та сексуальності.

Шиян Галина (Гаська)
4 публікації
Публікації автора