Вікирчак Ірина
Фото: Валентин Кузан.

Вікирчак Ірина

Поетка, письменниця

Українська менеджерка культури, поетеса та перекладачка. Народилася 17 травня 1988 року у м. Заліщики Тернопільської області.

Майже десять років працює у галузі управління та дипломатії у сфері культури. У минулому ‒ директорка фестивалю Meridian Czernowitz (фестиваль, резиденція, видавництво), засновниця фестивалю Intermezzo Short Story Festival, літературних турів Cultour.Ua. Кураторка українських подій в рамках Conrad Festival (Краків), Read My World Festival (Амстердам), Leipziger Buchmesse (Ляйпциг) та ін.

Працювала на посаді керівника Національного Бюро програми Європейського Союзу "Креативна Європа" та заступником директора Департаменту розвитку Львівської міської ради. 2014 року разом із Корою Шварц заснувала українсько-американське некомерційне видавництво "The Veranda Project", спрямоване на просування сучасної української літератури у США та видання американських авторів в Україні. З 2019 по 2021 рр. працювала у польському Вроцлаві особистою помічницею лауреатки Нобелівської премії з літератури Ольги Токарчук та координаторкою її новоствореного фонду. Докторантка кафедри юдаїки Вроцлавського університету.

 

Публікації автора на сайті ПЕН: