Вийшов друком альманах із текстами 10 молодих учасників фестивалю-воркшопу “Прописи” Українського ПЕН

858
Роздрукувати
Вийшов друком альманах із текстами 10 молодих учасників фестивалю-воркшопу “Прописи” Українського ПЕН

Український ПЕН випустив альманах із текстами 10 молодих учасників фестивалю-воркшопу "Прописи". Збірка містить поетичні й прозові твори молодих авторів, а також їхні враження про фестиваль.

У першому фестивалі-воркшопі "Прописи", який відбувся у вересні в Івано-Франківську, взяли участь 10 відібраних за конкурсом авторів-дебютантів. Це Богдан Бень, Олеся Богдан, Ганна Гнедкова, Софія Головецька, Орися Грудка, Аріна Кравченко, Ростислав Кузик, Романія Строцька, Дарія Суздалова та Вікторія Фещук. Тепер побачив світ альманах з їхніми текстами та передмовою куратора проєкту – поета, перекладача та віцепрезидента Українсього ПЕН Остапа Сливинського.

До видання, яке є в паперовому й електронному форматах, увійшли поезії й уривки прози десяти молодих письменників, а також есеї із їхніми враженнями про фестиваль-воркшоп "Прописи".

"Під обкладинкою цього збірника ви знайдете тексти авторів і авторок, які вже завтра будуть визначати обличчя української літератури. Так, їхнє новаторство не кричить, не б’є в очі, як у 1920-х чи 1990-х, але воно є – спокійне і осмислене. У когось вже цілком зріле, а в когось ще на етапі намацування. У що воно виллється – побачимо через кілька чи кільканадцять років, коли будемо озиратися на ці непересічні дебюти. Вірю, що фестиваль "Прописи" і цей невеликий альманах є човном, який вивезе цих талановитих письменників і письменниць на широкі води літератури", – зазначив куратор проєкту Остап Сливинський.

Паперові примірники альманаху Український ПЕН поширить по культурних інституціях. Електронна версія розміщена на сайті Українського ПЕН у вільному доступі.

Фестиваль-воркшоп "Прописи" відбувся 9-12 вересня в Івано-Франківську. Для 10 молодих авторів у ці чотири дні була організована насичена навчальна програма – лекції, воркшопи, індивідуальні заняття з наставниками. Менторами "Прописів" виступили Галина Крук (поезія), Тарас Прохасько (проза) та Ганна Улюра (літературна критика). А лекторами – Вікторія Амеліна, Юрій Андрухович, Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак, Ілларіон Павлюк, Ірен Роздобудько та Тетяна Терен. Упродовж фестивалю відбувалися подіумні розмови молодих авторів із досвідченими письменниками й літературні читання для широкої публіки.

Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп "Прописи" стане щорічним. Він покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 138 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проєктів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Партнери проєкту: "Промприлад. Реновація", "Підземний перехід "Ваґабундо", "Привіт/production".

Інформаційні партнери: "Суспільне мовлення", LB.ua, "Українська правда. Життя", "Читомо", Litcentr, радіо "Західний полюс", "Tyzhden.UA".

10 листопада 2021
858
Теги: #Прописи
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: