Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

673
Роздрукувати
Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.

 

Перед голосування народним депутатам продемонстрували фільм, в якому до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі з поясненням, чому важливо ухвалити закон про функціонування української мови.

Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що президент Петро Порошенко пообіцяв підписати цей документ.

Після ухвалення закону депутати аплодували стоячи, вигукували "Слава Україні", а потім заспівали гімн.

Повністю проти проголосувала фракція "Опозиційний блок".

Закон набирає чинності через 2 місяці з дня його опублікування за винятком низки статей.

Згідно з ухваленим законом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності.

"Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів", – зазначається в документі.

Крім того, закон зобовязує посадовців володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Також державна мова має використовуватися в освітній сфері і трудових відносинах, у медичній сфері, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах та рекламі.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: