В Одесі обговорять, що зможе об’єднати українське суспільство

Опубліковано: 14.11.2019,  Переглядів: 233

Дискусійний ПЕН-клуб

28 листопада в Одеському художньому музеї  Український ПЕН проведе дискусію – “Реформи, війна, історія, мова – що об’єднає українців?” 

Протягом останніх років українське суспільство часто намагаються розділити, навмисне підкреслюючи відмінності та підігріваючи розкол в інформаційному просторі. Водночас властивий українцям плюралізм думок не завжди доповнюється повагою до альтернативних точок зору. Тож як шукати компроміс щодо ключових питань? Як будувати конструктивний та ефективний діалог у суспільстві? Як знайти силу в єдності і при цьому не втратити індивідуальності? 

Учасники дискусії:

Борис Херсонський – поет, психіатр, перекладач, публіцист;

Тетяна Огаркова – журналістка «Громадське.Світ», авторка циклу інтерв’ю «Життя інших», координаторка міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, викладачка НаУКМА;

Олександр Ройтбурд – художник, директор Одеського художнього музею;

Світлана Бондар – головна редакторка видання Opinion, керівниця літературно-драматичної частини Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька, університетська викладачка, медіаекспертка.

Модеруватиме дискусію Тетяна Терен – журналістка, кураторка книжкових проектів та літературних програм, віце-президентка Українського ПЕН.

Дискусійний ПЕН-клуб – спроба вийти за межі соцмереж, де обговорення частіше перетворюються на сварки, ніж на аргументований обмін думками, а також за межі псевдодебатів на телебаченні, де сценарій розмови визначається інтересами власників медіа. Натомість мета Дискусійного ПЕН-клубу – осмислити у діалозі нагальні питання і сприяти розвитку громадянського суспільства, формувати культуру поваги до співрозмовника і вміння чути іншого.

Кураторка Дискусійного ПЕН-клубу – Оксана Мамченкова.

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Інформаційна підтримка – UA: Радіо Культура.

28 листопада (четвер), 18:00

Одеський художній музей (вул. Софіївська, 5а)

Вхід на дискусію вільний. Обов’язкова реєстрація та акредитація за посиланням.

Контакт: ukraine.pen@gmail.com.