Український ПЕН визначив переможців конкурсу на переклад книжки Станіслава Асєєва іноземними мовами

Опубліковано: 17.02.2020,  Переглядів: 234

10 лютого Український ПЕН завершив прийом заявок від перекладачів, які зголосилися взяти участь у конкурсі на переклад збірки есеїв Станіслава Асєєва “В Ізоляції” англійською та німецькою мовами

За рішенням Виконавчої Ради Українсько ПЕН, німецькою мовою збірку перекладуть Клаудія Дате та Софія Онуфрів. Книжка з’явиться друком у жовтні 2020 року у видавництві edition.fotoTAPETA Berlin.

Англійською мовою “В Ізоляції” перекладе Лідія Воланськи (Lidia A. Wolanskyj). Збірка буде опублікована 2021 року Видавничим відділом Українського наукового інституту Гарвардського університету

Нагадаємо, що конкурс на переклад книжки Станіслава Асєєва релізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках програми мініґрантів PEN Ukraine Translation Fund Grants, мета якої – підтримувати переклади творів українських авторів іноземними мовами. Ґрантова підтримка включає в себе гонорар перекладача в розмірі 3000 євро та відшкодування вартості авторських прав. До цього Український ПЕН підтримав переклад книжки оповідань Олега Сенцова англійською, німецькою та польською мовами. 

Станіслав Асєєв (Васін) – український письменник і журналіст. У травні 2017 року він був незаконно ув’язнений у Донецьку проросійськими збройними формуваннями “ДНР”.  У жовтні 2019 року стало відомо, що так звана “прокуратура ДНР” “засудила” Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення, звинувачуючи його в “екстремізмі”, “шпигунстві”  та “закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності”. У грудні 2019 року Станіслав був звільнений у рамках обміну утримуваними особами між Україною та “Л/ДНР”. 

2018 року “Радіо Свобода” видало у видавництві “Люта справа” збірку есеїв Станіслава Асєєва “В Ізоляції” про життя на окупованій території Донбасу, які він писав із січня 2015-го до травня 2017 року для “Радіо Свобода”, “Тижня”, “Української правди” та “Дзеркала тижня”.  У книжці зібрані тексти українською та російськими мовами. Нині Станіслав працює над новою книжкою про перебування в полоні.