У Львові розпочався Lviv 2017 PEN International Congress

Опубліковано: 19.09.2017,  Переглядів: 331

18 вересня в актовій залі ЛНУ імені Івана Франка офіційно розпочав свою роботу Lviv 2017 PEN International Congress.

Про це повідомляє кореспондент Leopolis.news.

Тема 83-го Міжнародного конгресу ПЕН-клубу – «Відстоювання правди у добу пропаганди». Фактично розпочався він ще 17 вересня, але офіційна церемонія відкриття відбулася 18 вересня в стінах Львівського національного університету ім. Івана Франка.

«Для ПЕН, однієї з найстаріших правозахисних організацій світу, дуже важливо ступити на ґрунт України в цей непростий момент історії і захищати та відстоювати свободу правди, історії та літератури. Нам важливо бути тут і висловлюватися проти пропаганди, проти маніпуляцій і перекручування фактів. Уряд Росії, його пропаганда та поширення неправдивої інформації призвели не тільки до поділу думок у всьому світі, а й фактично до зіткнення думок української нації. Проблема полягає в тому, що навіть, якщо в підсумку хтось таки дізнається правду, ця інформація вже отруїла серця людей», – наголосила президент PEN International Дженіфер Клемент.

ПЕН-клуб – це міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів та перекладачів. Свій початок вона бере ще з 1921-го року і є однією з найстаріших правозахисних організацій світу. Проведення конгресу клубу в Україні й саме у Львові має надзвичайно велике значення для нашої країни. Знаково також те, що паралельно з початком конференції розпочала свою роботу Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку, де також розглядатимуть українське питання.

На львівський конгрес зібралися нобелівські лауреати, представники більше ніж 200 держав світу. Серед них нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич з Білорусі, неодноразовий нобелівський номінант з Польщі Адам Загаєвський, а також представники Індії, Туреччини, США, Франції та Росії.

У програмі – літературні та наукові дискусії про свободу слова, творчість та літературу, а також тематичні вечори. Зокрема, вечір 19 вересня буде присвячено Олегу Сенцову та ув’язненим письменникам. Конгрес триватиме до 24 вересня.