У Львові – акція з вимогою звільнення українських політв’язнів у РФ

Опубліковано: 26.05.2018,  Переглядів: 129

28 травня о 18:00 у Львові на площі Ринок відбудеться масова правозахисна акція «Вони досі там» з вимогою звільнення українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації. Акція відбудеться на підтримку голодування Олега Сенцова. Головна мета: привернути увагу до усіх політв’язнів, які перебувають на території РФ, в окупованому Криму.

“Ми вимагаємо від Президента та парламенту України створити пост спецпредставника з прав українських політв’язнів, які утримуються в Росії та на території окупованого Криму; якнайшвидшої розробки та ухвалення адекватного закону, який буде визначати статус “політичних ув’язнених” та регулювати питання соціального захисту, підтримки та гарантій для них та членів родин усіх категорій незаконно утримуваних на території країни-агресора осіб.

Ми вимагаємо від уряду України сприяти винесенню питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 самміту G-7, який відбуватиметься в Канаді 8-9 червня, та на який запрошено представників нашої держави. Зокрема ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною зі звільнення громадян України, які засуджені в Росії та окупованому Криму за політичними мотивами і виступити посередниками у таких перемовинах.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України звернутися до парламентарів західних держав з вимогою посилити політичний та економічний тиск на РФ як країни, яка грубо та свавільно порушує усі існуючі міжнародні стандарти, норми, домовленості та свободи; запровадження персональних санкцій щодо тих, хто причетний до фабрикування політичних справ і насильства стосовно політичних в’язнів, які опинилися в заручниках у РФ.

Ми вимагаємо у влади РФ негайно звільнити усіх незаконно затриманих, ув’язнених та засуджених політичних в’язнів з України, до території якої також належить і Автономна Республіка Крим.

Зворотний відлік часу запущено”.

Організатори акції:

ГО “Форум видавців”

ГО “Український центр Міжнародного ПЕН-клубу”

Офіс “Львів – місто літератури ЮНЕСКО”

Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору»

Кримський дім у Львові

Сторінка події у Фейсбуку: https://www.facebook.com/events/172788446743416/