У Києві відбудеться прес-конференція щодо голодування Олега Сенцова

Опубліковано: 20.05.2018,  Переглядів: 149

У понеділок, 21 травня, о 14:30 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбудеться прес-конференція, присвячена голодуванню, оголошеному Олегом Сенцовим. У ній візьмуть участь Дмітрій Дінзе (адвокат Олега Сенцова), Наталія Каплан (сестра політв’язня), Мар’яна Беца (речниця МЗС України), Максим Буткевич (активіст Комітету солідарності з кримськими заручниками), Марія Томак (правозахисниця, співкоординаторка Медійної ініціативи з прав людини).

14 травня 2018 року український політв’язень, “кримський заручник”, що якого незаконно ув’язнено в колонії суворого режиму № 8 “Білий ведмідь” (місто Лабитнанґі, РФ) Олег Сенцов оголосив голодування. Єдиною умовою його припинення Сенцов називає звільнення усіх українських політв’язнів, утримуваних в РФ і на території Криму. Враховуючи суворий клімат, умови утримання в колонії, пов’язане з цим загострення хронічних хвороб і погіршення стану здоров’я, життю політв’язня загрожує небезпека.

На прес-конференції доповідачі й доповідачки говоритимуть про стан здоров’я Олега Сенцова, можливі важелі впливу на РФ задля звільнення Сенцова та інших українських в’язнів Кремля, шляхи активізації дій української влади з визволення своїх громадян, що незаконно утримуються владою РФ, можливі шляхи підтримки цих політв’язнів. Також йтиметься про справу Володимимра Балуха, що наразі продовжує голодування у СІЗО міста Сімферополь.

Джерело: Фейсбук-сторінка Марії Томак