У Києві дискутуватимуть про політику пам’яті

Опубліковано: 13.02.2020,  Переглядів: 62

18  лютого Український ПЕН у партнерстві з громадською організацією “Studena” у Veteran Hub у Києві організовує дискусію – Пам’ятати довго, говорити сучасно: Як шанувати загиблих у російсько-українській війні? 

Учасники розмови обговорять складну і досі табуйовану в українськму суспільстві тему смерті. Дискутуватимуть про вшанування пам’яті загиблих у війні та поділяться тими практиками, які існують щодо цього у світі. Вони поговорять про політику героїзації та спробують окреслити візію, що могла би стати основою для державної політики у цьому напрямку.  

Учасники дискусії:

Антон Дробович – глава Українського інституту національної пам’яті, кандидат філософських наук;

Ірина Подолякзаступниця Міністра з питань культури, молоді та спорту;

Олександр Терещенкозаступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;

Тетяна Конрад – гештальт-терапевт;

Ольга Балашова – заступниця генерального директора Національного художнього музею України.

Модеруватиме розмову Лариса Денисенко – правозахисниця, письменниця, журналістка, членкиня Виконавчої ради Українського ПЕН.

Дискусійний ПЕН-клуб – спроба вийти за межі соцмереж, де обговорення частіше перетворюються на сварки, ніж на аргументований обмін думками, а також за межі псевдодебатів на телебаченні, де сценарій розмови визначається інтересами власників медіа. Натомість мета Дискусійного ПЕН-клубу – осмислити у діалозі нагальні питання і сприяти розвитку громадянського суспільства, формувати культуру поваги до співрозмовника і вміння чути іншого.

Кураторка Дискусійного ПЕН-клубу – Оксана Мамченкова.

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Інформаційна підтримка – UA: Радіо Культура.

18 лютого (вівторок), 12:00

Veteran Hub (вул. Юрія Іллєнка, 42 – Телецентр “Олівець”, 20 поверх)

Вхід на дискусію вільний. Обов’язкова реєстрація та акредитація за посиланням.

Контакт: ukraine.pen@gmail.com.