У Кримському Домі відбулися читання на підтримку Нарзулло Ахунжонова (ФОТО)

Опубліковано: 29.03.2019,  Переглядів: 212

28 березня у Кримському Домі відбувся благодійний вечір “Література солідарності”, у рамках якого письменники читали свої твори, аби підтримати узбецького журналіста Нарзулло Ахунжонова та його родину.

Участь у читаннях взяли письменники, члени Українського ПЕН Лариса Денисенко, Зоя Казанжи, Анатолій Дністровий, Вікторія Амеліна та Катерина Калитко.

Також підтримати Нарзулло Ахунжонова завітав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. “Іноді вкинене зерно через десятки років може вирости потужним деревом. Ми не знаємо, як розвиватимуться Україна й Узбекистан і які будуть між нами відносини в майбутньому, але важливо, що сьогодні на цих читаннях є людяність і бажання допомогти колезі”, – зазначив Чубаров.

Письменник Анатолій Дністровий зауважив, що “вигнання – одне з найважчих випробувань у долі людини, і в такій ситуації можна лише побажати сили і волі, віри, незламності і здоров’я”.

“Україна й Узбекистан – це не так далеко, все у світі взаємопов’язане. Тому боротьба Нарзулло в Узбекистані так само важлива для нас і в Україні”, – підтримала журналіста письменниця Вікторія Амеліна.

Свобода, зокрема, передбачає можливість бути на тій землі, яка тобі дорога, де ти народився, виріс. Де ти хочеш продовжувати жити і хочеш, щоб твої діти жили там такими ж вільними, як хотів би жити і залишатися вільним ти”, – сказала правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко.

Нагадаємо, що Нарзулло Ахунжонов – узбецький опозиційний журналіст, який протягом багатьох років у своїх матеріалах викривав корупційні схеми і критикував владу Узбекистану. 2013 року через тиск і погрози Нарзулло з родиною змушений був залишити країну і шукати притулку за кордоном. Потому Ахунжонови жили в Туреччині, а 2017-го переїхали до України. Тут Нарзулло був заарештований і місяць провів у СІЗО, оскільки Узбекистан оголосив його в міжнародний розшук. Завдяки українським правозахисникам журналіста звільнили, а в листопаді 2018 року він отримав статус біженця.

Відеозапис події

Фото – Ната Коваль