У Чернівцях відбулася дискусія “Токсична пропаганда проти свободи слова: що може література в добу пост-правди?” (фото)

Опубліковано: 11.09.2018,  Переглядів: 101

8 вересня в рамках Міжнародного поетичного фетивалю “Meridian Czernowitz” відбулася регіональна зустріч представників Центрально-Східноєвропейських ПЕН-клубів на тему “Токсична пропаганда проти свободи слова: що може література в добу пост-правди?”.

У розмові взяли участь президент Австрійського ПЕН-центру Гельмут Нідерле, віце-президент Румунського ПЕН-клубу Каюс Добреску, німецька письменниця Зімона Трідер, член Литовського ПЕН-клубу Антанас Йонінас, польський поет і перекладач Якуб Екер, віце-президент Українського ПЕН Андрій Курков, український філософ і перекладач Олексій Панич, німецький журналіст Боріс Райтшустер.

Ми маємо говорити з точки зору письменника, а не журналіста, – сказав під час дискусії Якуб Екер. – Журналіст має бути нейтральним, а публіцист повинен виступати інакше: заанґажовано, суб’єктивно… Що є загрозою демократії? Насамперед потрібно говорити з людьми, які не знають, за кого мають голосувати. Це наш потенціал“.

Дискусія відбулася з ініціативи Українського ПЕН за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Фонду Фридриха Науманна за свободу.

Фото – Антоніна Вишневська.