Товариство “Міжнародний Меморіал” ліквідовано

Опубліковано: 28.12.2021,  Переглядів: 100

28 грудня Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію товариства “Міжнародний Меморіал” та його структурних організацій. “Меморіал” звинуватили в систематичному порушенні законодавства про “іноземних агентів”.

Генеральна прокуратура заявила, що організація “створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців”.

За словами голови правління “Меморіалу” Яна Рачинського, організація оскаржуватиме рішення суду і звертатиметься до Європейського суду з прав людини. Свою діяльність “Меморіал” не припинятиме, оскільки має у своєму складі структури, не зареєстровані як юридичні особи.

Нагадаємо, 17 листопада члени Українського ПЕН виступили з відкритим зверненням на підтримку Правозахисного центру “Меморіал”. З 1987 року організація займається дослідженням історії політичних репресій радянського тоталітарного режиму, допомагає жертвам переслідувань і захищає права людини. Завдяки “Меморіалу” світ дізнався імена мільйонів українців, які стали жертвами сталінського терору, та місця їх поховань. У сучасній Росії правозахисний центр займається справами бранців Кремля та порушеннями основоположних прав людини. Кримських татар, незаконно ув’язнених в окупованому Росією Криму, “Меморіал” також вважає політв’язнями.