Вдовиченко Галина

Українська письменниця, авторка романів та оповідань, а також творів для дітей. Народилася 21 червня 1959 року у смт Печенга (Петсамо), Мурманська область, Російська Федерація.

В дитинстві з сім’єю багато переїжджала, вчилася у школах в Івано-Франківську, Надвірній, Раві-Руській, Москві. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету, працювала в газетах «Вперед» у місті Артемівську (Бахмуті) Донецької області і в газеті «Високий Замок» (Львів). Живе у Львові. Волонтерка і членкиня колективу спільноти взаємодопомоги (колишніх безпритульних) «Емаус-Оселя».

Дебютувала 2008 року з романом «Пів’яблука», який отримав другу премію конкурсу «Найкраща українська книжка-2009 щотижневика «Корреспондент». Брала участь у Міжнародному конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»: роман «Тамдевін» 2009 року отримав першу премію у номінації «романи», казкова повість для дітей «Ліга непарних шкарпеток» – першу премію в номінації «твори для дітей» у 2012 році, роман «Маріупольський процес» переміг у номінації «гранд-романи» у «Гранд-Коронації слова-2015. За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» роман «Маріупольський процес» потрапив у топ-7 у номінації «Красне письменство. Жанрова література». Роман «Бора» і повість «Ліга непарних шкарпеток» входили у п’ятірки фіналістів «Книги року Бі-Бі-Сі». На Книжковому Арсеналі-2016 дитяче журі конкурсу «Волохатий олівець» нагородило повість «36 і 6 котів» відзнакою «Лиса ручка» «За найсмішнішу книжку року».

Книжка “Сова, яка хотіла стати жайворонком” (видавництво “Чорні вівці”) потрапила до міжнародного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2019» («White Ravens 2019»). Повість “36 і 6 котів” (“Видавництво Старого Лева”) стала переможцем у номінації “Дитяча література (проза)” на фестивалі Book Space Fest -2019 у Всеукраїнському літературному конкурсі прозових україномовних видань.
А також бібліографію:
Авторка романів “Пів’яблука. Інші пів’яблука”, “Найважливіше – наприкінці”, “Маріупольський процес”, “Тамдевін”, “Бора”, “Купальниця”, “Хто такий Ігор?”, збірки малої прози “Ось відкрита долоня”, книжок для дітей – “36 і 6 котів” (серія), “Ліга непарних шкарпеток”, “Чорна-чорна курка”, “Засинай. Прокидайся”, “Мишкові миші”, “Котохатка”, “Сова, яка хотіла стати  жайворонком”.
Кілька дитячих книжок перекладені китайською, білоруською, словацькою, латвійською, російською мовами.