Старовойт Ірина

Народилася у Львові 1975 року. Поетка, есеїстка, доцентка кафедри культурології Українського католицького університету.

Дебютувала збіркою поезій «Вже не прозорі» (1997), яка зарезервувала їй місце серед покоління дев’ятдесятників. Авторка і ведуча літературної програми «Томи» на Львівському телебаченні. Лауреатка І премії конкурсу видавництва «Смолоскип» (1999). Її вірші увійшли до низки антологій в Україні і за кордоном, де були перекладені польською, литовською, англійською, вірменською, румунською мовами та покладені на музику.

Представляла Україну на багатьох культурних подіях всеєвропейського значення, зокрема на Європейському Форумі культур в Люксембурзі (2005), Європейському Конгресі жінок-письменниць у Будапешті (2008), Світовому симпозіумі на честь Бйорнст’єрне Бйорнсона в Осло та Ліллегаммері (2010).

Білінгва її вибраних поезій A Field of Foundlings / Родовище знайд, видана у США в 2017 році в українському оригіналі та перекладах Грейс Магоні, стала першою з серії сучасної української поезії в англомовних перекладах видавництва the Lost Horse Press.

Викладає курси «Критичне і творче мислення», «Історію ідей і культурних практик», провадить дослідницький семінар для студентів культурології УКУ, виступає з лекціями, читаннями, бере участь у публічних дискусіях на гостро актуальні теми в різних точках України і в інтелектуальних столицях ЄС.

За свою працю з подолання конфліктів культурної пам’яті нагороджена відзнакою «Ключі до міста». Входить до наглядової ради Освітнього центру з прав людини і до Журі конкурсу грантів НВСЕ, очолює міжнародну літературну премію «Місто літератури ЮНЕСКО» (2018 -), експертка програми Translate Ukraine Українського інституту книги.

Книги

Старовойт Ірина. Вже не прозорі. Львів: Фенікс, 1997.
Старовойт Ірина. Гронінгенський рукопис. Львів: ВСЛ, 2014.
Starovoyt Iryna. A Field of Foundlings. The Lost Horse Press, 2017.