Сігов Костянтин

Народився в Києві 31 травня 1962 року. Учений-філософ та громадський діяч, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера», головний редактор журналу «Дух і Літера».

1984 року закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. 1986 року вступив до аспірантури Інституту філософії ім.. Г. С. Сковороди НАН України. Тут Костянтин Сігов захищає кандидатську дисертацію «Гра як проблема філософської антропології» (1990). 1986-1991 рр.. працює в Інституті філософії НАН та обіймає посаду ученого секретаря Філософського товариства України. Входить до редакційної ради журналу «Філософська та соціологічна думка» (1989-1995). 1991 року їде на стажування до Колеж де Франс (Париж). 1992-1994 рр.. Костянтин Сігов викладає як асоційований професор у паризькій Вищій Школі Соціальних Досліджень. З 1992р. починає працювати в Університеті «Києво-Могилянська академія» як керівник створеної ним Франко-української лабораторії, яка з 1996 року стає Центром європейських гуманітарних досліджень.
В 1992 році Костянтин Сігов створює науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», керівником якого є і сьогодні. В 1997 році бере участь в створенні журналу «Дух і Літера» і до цього часу залишається його головним редактором. Видавничі проекти стають основою для розвитку наукових контактів та спільних досліджень з провідними європейськими науковими школами. В межах цих проектів в Київ з лекціями приїздять такі відомі вчені як Поль Рікер, Жорж Ніва, Райнхардт Козеллек, Ютта Шеррер, П’єр Асснер, Калліст Уер, Джонатан Саттон, Барбара Кассен та інші. Їхні виступи в Україні опубліковано в журналі «Дух і Літера».
Костянтин Сігов є автором понад 50 наукових праць, присвячених питанням філософії та історії культури, філософської антропології, етики та мистецтвознавства. Дослідження Костянтина Сігова надруковані в наукових виданнях Франції, Німеччини, США, Великобританії, Італії, Швейцарії, Швеції. Костянтин Сігов має широкий досвід викладання французькою та англійською мовами в університетах Сорбонни, Оксфорду, Стенфорду, Женеви, Лувену та ін. Французьке міністерство вищої освіти та наукових досліджень нагородило його Орденом академічної відзнаки та почесним званням Chevalier dans l’Ordre des Palmes Academiques.
В Національному Університеті «Києво-Могилянська академія» на магістерській програмі Костянтин Сігов читає авторський курс лекцій «Європейська культура: конфлікт інтерпретацій».