Плавущак-Стех Таня

Народжена в Канаді англомовна наукова редакторка; перекладачка; авторка, продюсерка, ведуча і монтажерка телепередач. Старша наукова редакторка в Торонтському відділі Канадського інституту українських студій (Альбертський університет).

Редакторка та перекладачка у проєкті англомовної “Енциклопедії України в Інтернеті” (Internet Encyclopedia of Ukraine). З 2015 р. – редакторка секції книжкових рецензій журналу East/West: Journal of Ukrainian Studies. Учасниця редакторської команди монументального академічного англомовного видання “Історії України-Руси” Михайла Грушевського. Відповідальна редакторка та учасниця перекладу ІІ тому англомовного видання “Історії” (Mykhailo Hrushevsky, History of Ukraine-Rus’, vol. 2, The Eleventh to Thirteenth Centuries, Edmonton and Toronto 2020). З 2014 р. – авторка, продюсерка, ведуча і монтажерка понад двохсот англомовних та україномовних телесюжетів про Україну й українські культуру та історію для телепрограми “Контакт” у рамках чотирьох серій телепередач, які транслюються на національному телеканалі OMNI TV в Канаді.

Упродовж років її телепередачі були та є чи не єдиними в західному світі постійними науково дослідженими, фаховими телематеріялами про події в Україні та про українські культуру й історію.