Муха Ольга

Культурологиня, наукова редакторка й упорядниця, проектна менеджерка й кураторка у сфері культури й освіти, активістка у сфері громадянських прав і свобод.

Народилася 31 березня 1981 року у Львові. Кураторка конґресів, комітетів та нових центрів PEN International (Лондон, Великобританія) (від 2018). Очільниця Офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» (2015-2017), співзасновниця Української асоціації культурологів – Львів (від 2019 – програмна директорка) та Майстерні Академічного Релігієзнавства (від 2004). Членкиня Британського Товариства Естетиків.

Кандидатка філософських наук (2007) та магістр права (2008), доцентка. Дослідниця у сфері культурології релігії та естетики (зокрема, естетичної перцепції, кітчу та кемпу).

Захистила кандидатську дисертацію за темою «Категорія людської тілесності у філософській та богословській традиції раннього західноєвропейського середньовіччя».

Завершує докторську дисертацію за темою «Кітч і кемп: естетична ситуація зламу ХХ-ХХІ століть».
Викладала у Львівському національному університеті імені Івана Франка (2003-2011) та Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова (2011-2018).

Від 2008 року – кураторка академічних та культурних проектів (поміж інших, «Довідник релігієзнавця», «Людина в сучасному світі», «Наратив війна», «Толерантність в теорії і на практиці», «Ангели кітчу», «Історія української культури в здобутках і перемогах», мультиплікаційної серії «Про Басю у місті літератури» та інших). Експертне консультування Музею «Територія Терору» (від 2017). Членкиня редакційної колегії журналу «Релігієзнавчі нариси».

Авторка понад 80 наукових публікацій, численних статей та колонок. Упорядниця й співавторка ілюстрованого літературно-енциклопедичного путівника «Львів – місто натхнення. Література» (Видавництво Старого Лева, 2017).

Фото: Валентин Кузан.