Міхаліцина Катерина

Українська поетка, дитяча письменниця, перекладачка, редакторка. Народилася 23 лютого 1982 року в смт. Млинів на Рівненщині. Здобула диплом бакалавра за фахом «викладач біології» (Рівненський державний гуманітарний університет, 2003). У студентські роки була учасницею літературного об’єднання «Поетарх» при Рівненському палаці дітей та молоді.

У 2002 році переїхала до Львова. Здобула диплом спеціаліста за фахом «англійська мова та література» (Інститут післядипломної освіти ЛНУ ім. Івана Франка, 2009). Працювала копірайтером, давала приватні уроки англійської та біології, перекладала статті з генетики та фармацевтики. У 2008-2012 роках – редакторка і перекладачка у видавництві «Астролябія». Учасниця соціально-мистецького проекту «Срібна книга» та Всеукраїнської ініціативи «Додай читання!» (автор-натхненник обох проектів Євгенія Пірог).
У 2012 році Ліна Романуха та Ярина Квітка, учасниці театральної формації «МАПА.UA», поставили міні-виставу за мотивами циклу віршів «Ангелоліття» для проекту «FashionВірш».  З 2013 року – заступниця головної редакторки «Видавництва Старого Лева». Учасниця литовсько-українських перекладацьких студій (Львів, Друскінінкай, 2014-2015). Як авторка, представниця видавництва, редакторка, перекладачка, модераторка неодноразово брала участь у Болонській виставці дитячої літератури, Франкфуртському книжковому ярмарку, Книжковому Арсеналі, Форумі видавців, Intermezzo Short Story Festival та ін.
Стипендіатка міжнародної видавничої програми Frankfurt Fellowship 2016 при Франкфуртському книжковому ярмарку.

Книжка «Хто росте у парку» з ілюстраціями Оксани Були ввійшла до Міжнародного каталогу найкращої дитячої літератури «Білі круки-2016». Вірші перекладені болгарською, польською, німецькою, шведською, вірменською, литовською, російською мовами.

Бібліографія

поетичні збірки:
«Повінь» («Волинські обереги, 2000)
«Пілігрим» (самвидав, 2002),
«Тінь у дзеркалі» з ілюстраціями Алєни Семчишин (ВСЛ, 2013)

дитячі книжки:
арт-бук з віршем «Веселка над лугом» виконаний художницею Юлією Поліщук (2012)
«Бабусина господа» з ілюстраціями Наталки Гайди (ВСЛ, 2013)
«Лугова лічилка» з ілюстраціями Мар’яни Петрів (ВСЛ, 2015; ця книжка-картонка названа найкращою для дітей віком 0-3 роки за версією «Рейтингу критиків»)
«Хто росте у парку» з ілюстраціями Оксани Були (ВСЛ, 2016; книжка названа найкращою в номінації «проза для дошкільного та молодшого шкільного віку» за версією «Рейтингу критиків»)
«Про драконів і щастя» з ілюстраціями Наталки Гайди (ВСЛ, 2016)
«Хто росте в саду» з ілюстраціями Оксани Були (ВСЛ, 2017)
«Ясь та його машинки» з ілюстраціями Тетяни Цюпки (ВСЛ, 2018)
«Ясь та його велика велокар’єра» з ілюстраціями Тетяни Цюпки (ВСЛ, 2019)
«Дмухавка та інші пухнасті вірші» з ілюстраціями Юлії Пилипчатиної (ВСЛ, 2019)
«Томо та його кит» з ілюстраціями Оксани Драчковської («Читаріум», 2019)