Мельничук Аскольд

Аскольд Мельничук видав чотири романи, а також безліч есе, оповідань, мемуарів, віршів і перекладів. Про його останній роман «Таємний посібник Смедлі зі світової літератури» (Smedleys Secret Guide to World Literature) Том Слей сказав: «Витончений і дощенту незвичний як Роберто Болано, уразливий як Селінджер …. «Таємний посібник Смедлі» змушує відчувати, без жодного натяку на напруженість, ніби ви – в руках у геніального коміка».

Його третій роман «Дім вдів» (The House of Widows) обрано до книжкового каталогу «Editor’s Choice» Американської асоціації бібліотек. Другий роман «Посол мертвих» (Ambassador of the Dead) внесено до списку найкращих романів 2002 року за версією газети «Los Angeles Times», а також до читацького списку «Citizen Works’ Progressive Reading List». Його перший роман «Що сказано» (What is Told) видання «The New York Times» внесло до списку знакових книг.

Він написав новелу про Артюра Рембо під назвою «Сліпий янгол» (Blind Angel), переклав на англійську новелу провідної української романістки і поетеси Оксани Забужко «Girls» (Дівчатка), а також збірку віршів «Eight Notes from a Blue Angel» (Вісім записок від голубого янгола) Мар’яни Савки.

Есе про відвідини палестинських таборів для біженців у Лівані й Сирії було визнано «знаковим» на конкурсі Найкращі американські есе 2008 року, як і його уривки з мемуарів, в процесі написання, «Потрясіння, любов» (Turbulence, Love) у 2010 році.

Він здобув трирічну стипендійну програму від «Lila Wallace Foundation», а також чисельні ґранти від Національної асоціації освіти за свою редакторську роботу в виданні «Agni», яке він заснував у 1972 році і за яке у 2001 році він отримав «Magid Award» від ПЕН, який охарактеризував його журнал як «один із найбільш значущих літературних журналів в Америці і в світі».

Під його редакцією було видано шість книг, включно з трьома томами серій поезії «Take Three Poetry Series» видавництва Graywolf, антологію письма з України «З трьох світів» (From Three Worlds), видання про художника Ґеррі Берґштайна, а також книгу есе про отця Даніеля Берріґана. Інші роботи Аскольда побачили світ у виданнях «The New York Times», «The Nation», «The Boston Globe», «Ploughshares», «Grand Street», «Poetry», та інших.

Викладав у Гарварді, а зараз викладає в Массачусетському університеті в Бостоні. Засновник «Arrowsmith Press», у 2011 році Аскольд був нагороджений премією Джорджа Ґаррета за «Визначне служіння спільноті в галузі літератури» від «Associated Writing Programs».