Лучук Ольга

Літературознавиця і перекладачка. Закінчила факультет іноземних мов Львівського університету ім. Івана Франка за спеціальністю “англійська філологія”. Захистила дисертацію з перекладознавства про Пантелеймона Куліша і Миколу Лукаша як перекладачів Шекспіра. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка. Викладала також у Пенсильванському державному університеті (США), Українському католицькому університеті (Львів) та Східно-європейській вищій школі в Перемишлі (Польща).

Авторка двох наукових монографій; редакторка та упорядниця білінґвальних антологій української літератури в англомовних перекладах «Сто років юності» та «В іншому світлі»; редакторка англомовних перекладів поезії Ліни Костенко та Віктора Неборака в білінґвальних книжкових виданнях; авторка-упорядниця книжкової серії епістолярію відомих українців «Colloquia Epistolaria». Також авторка близько 100 наукових та науково-популярних публікацій, низки перекладів есеїстики та поезії.

Стипендіатка Програми наукових обмінів ім. Фулбрайта (1999), Програми ім. Івана Коляски Канадського інституту українських студій та Програми ім. Петра Яцика в Торонтському університеті (2006; 2017), Програми ім. Шклярів Українського наукового інституту Гарвардського університету (2011).

Виступала з науковими доповідями в українських і закордонних університетах, серед яких: Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя, НУ «Острозька академія», НУ «Києво-Могилянська академія»; Гарвардський університет, Колумбійський університет, Іллінойський університет в Урбані-Шампейн; Торонтський та Альбертський університети; Яґеллонський університет у Кракові; Талліннський університет; Токійський університет іноземних мов.

Брала участь у Міжнародних конґресах україністів та в щорічних Фулбрайтівських конференціях. Учасниця літературних форумів і фестивалів, зокрема в Словенії (2003), Сербії (2008) та Вірменії (2008; 2009).
У квітні 2017 року виголосила Меморіальну лекцію на пошану Данила Гусара Струка в Торонтському університеті п.н. «A Ukrainian Animal Farm: Translating George Orwell».