Гримич Марина

Українська письменниця, романістка. Народилася 4 квітня 1961 року в м. Київ, Українська РСР. Антрополог, етнолог (доктор історичних наук), фольклористка (кандидат філологічних наук), професор. Видавець (директор видавництва «Дуліби»), менеджерка культурних проектів.

Марина Гримич почала свою літературну кар’єру в студентські роки як перекладачка зі слов’янських мов.
Довгий час займалася виключно наукою – в різних галузях (фольклористика, методика викладання української мови як іноземної, етнологія, історія, антропологія). Її перу належить кілька авторських монографій, а також вона є керівником, упорядником та науковим редактором великих проектів, колективних наукових монографій та наукових збірників.

В художній літературі – з початку 2000-х, працює як у белетристиці, так і в серйозній інтелектуальній романістиці. Окремі твори публікувала під псевдонімом Люба Клименко. За її романом «Фріда» був поставлений спектакль у Бердичівському музично-драматичному театрі (2019). За романом «Пор’ядна львівська пані» знято однойменний короткометражний фільм (2018). Твори Марини Гримич перекладено французькою, англійською, польською, чеською, арабською мовами.

Як менеджерка культурних проектів є координаторкою українських програм на Міжнародних книжкових ярмарках у Бейруті (2017–2018), Абу-Дабі (2018); кураторка стенду «Бейрутський дворик» на «Книжковому Арсеналі» (2017–2019). Керує проектами з перекладу арабською мовою та видання українських творів (Агатангела Кримського, Івана Франка, «Історії України» тощо).