США стурбовані обшуком помешкання української активістки у Сімферополі – посольство

Опубліковано: 01.09.2018,  Переглядів: 110

Посольство США в Україні заявило про стурбованість обшуком, який 30 серпня провели російські силовики в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко в Сімферополі.

«Ми стурбовані обшуками ФСБ будинку співзасновниці Українського культурного центру. Ще один приклад систематичної кампаніі Росії щодо придушення української ідентичності в Криму», – йдеться в повідомленні посольства на сторінці у Twitter.

Під відповідним дописом дипломати також залишили хештег #КримЦеУкраїна.

Вранці 29 серпня російські силовики провели обшук в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко за підозрою її та членів її родини у зв’язках із забороненим на території сусідньої Росії «Правим сектором». Увечері того ж дня Павленко допитали російські слідчі в Сімферополі. Від коментарів після допиту жінка відмовилась.

Знайомі активістки пов’язують обшук в її будинку з публікацією інформації про роботу центру на проросійському сайті «Русская Весна».

У квітні цього року активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову і Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник російського прокурора Сімферополя Олексій Пучков. Співробітника прокуратури цікавила робота центру і випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких.

Джерело: Радіо Свобода