Спільний простір. Презентація Дискусійного ПЕН-клубу під час львівського Форуму видавців

Опубліковано: 12.09.2018,  Переглядів: 295

Можливість мати свою думку і вільно її висловлювати – важлива ознака демократичного суспільства. Водночас, як стверджував античний класик, скільки людей, стільки й думок. Що дозволяє їм порозумітися, знайти точки дотику, почути іншого? Насамперед – добра дискусія, яка вчить висловлювати і слухати, допомагає проговорювати різне і знаходити спільне.

За 27 років незалежності Україна усвідомила цінність свободи слова, право кожної людини на самовираження, натомість ми так і не навчилися мистецтву розмови, без якої й далі будемо знаходити безліч причин, що зводять між нами все нові й нові стіни, які би, навпаки, мали бути мостами.

«Брак мосту, нехіть до ретельних і довгих дискусій – одна з найвиразніших особливостей життя в Україні, – вважає письменник Тарас Прохасько. – Властиво, ми ще майже нічого не проговорили до кінця. Дискусії взагалі не можуть мати кінця, бо вони – як молитва чи гігієнічні практики, чи присутність певних книжок, чи поливання рослин – керуються тою математикою, яка передбачає зближення до нескінченності».

Чому за роки незалежності в Україні не виробилася культура дискусії? Які фактори спричинилися до того, що майданчиками для “дискусії” у нас стали політичні ток-шоу і соціальні мережі? Що варто змінити в системі освіти, аби вирішити цю проблему? Якою є роль медіа та інтелектуалів у такій ситуації?

Відповіді на ці питання спробують знайти учасники презентації Дискусійного ПЕН-клубу в рамках Форуму видавців у Львові:

Оля Гнатюк, польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка, професорка НаУКМА;
Тарас Прохасько, письменник;
Ірина Славінська, журналістка, продюсерка UA: Радіо Культура;
Володимир Єрмоленко, філософ, ведучий Громадського ТБ.

Модеруватиме захід журналістка Тетяна Терен.

Час і місце: 22 вересня (субота)
15.00-15.45
Дзеркальна зала Палацу Потоцьких

Медіапартнер – UA: Радіо Культура.

Інформація про подію на сайті Форуму видавців: http://bookforum.ua/events/spilnyj-prostir-prezentatsiya-dyskusijnogo-pen-klubu/

Подія у Фейсбуку: https://www.facebook.com/events/719847931682589/