Smart Foundation

Благодійний фонд, який впроваджує та підтримує нові стандарти культурного, освітнього розвитку суспільства.
Створений у 2018 році українським підприємцем і меценатом Миколою Сушком.
Фонд надає підтримку проєктам, що сприяють формуванню інтелектуальної еліти України.
Пріоритет фонду – допомога в розвитку дітям шкільного віку, які проживають за межами найбільших українських міст. Фонд також працює з людьми старшого віку, які прагнуть отримати нові знання та навички і згодом у рамках своєї діяльності вирішувати значущі для соціуму завдання.
Smart Foundation у 2020 році перетворив Козельщинську центральну районну бібліотеку ім. О. Гончара на сучасний громадський культурно-освітній Smart Простір на Полтавщині. Запроваджує навчальні програми для громади, популяризуючи читання та саморозвиток. Smart Простір є реалізованою моделлю для ревіталізації бібліотек по всій Україні.
Своєю місією Фонд вважає формування розумного та здорового населення України, яке здатне самостійно будувати своє майбутнє.

Веб-сайт партнера: https://sf.org.ua/

Реалізовані cпільні проєкти

circle

2022 – Тут-і-Тепер: Історії журналістів на війні

2022 – Тут-і-Тепер: Історії журналістів на війні

Спецпроєкт Українського ПЕН у межах Премії імені Георгія Ґонґадзе та The Ukrainians. Проєкт "Тут-і-тепер: Історії журналістів на війні" ― це 15 історій про тих, хто висвітлює та осмислює повномасштабне вторгнення Росії в Україну, тих, хто знімає та записує історії на передовій і в тилу, хто веде ефіри з укриттів, а також тих, хто долучився до лав ЗСУ. Про вибір кожного і кожної ― професійний та особистий. Історії проєкту можна слухати й читати.

circle

2021 – Інтелектуальні студії у Smart Просторі

Спільний проєкт Smart Foundation та Українського ПЕН "Інтелектуальні студії у Smart Просторі" стартував у листопаді 2021 року. Події в рамках проєкту відбуваються в смт. Козельщина на Полтавщині.

circle

2019 – Мереживо. Літературні читання в містечках України

2019 – Мереживо. Літературні читання в містечках України

Проєкт покликаний підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у культурне поле, спільне з великими містами.

Заходи в рамках "Мережива" відбувалися в містах Берегове, Мукачево (Закарпаття), Ізмаїл та Кілія (Одещина), Ізюм і Чугуїв (Харківщина), Мелітополь і Бердянськ (Запоріжчина), Генічеськ і Новоолексіївка (Херсонщина), Батурин і Бахмач (Чернігівщина), Кременчук, Козельщина та Кобеляки (Полтавщина), Кам’янське та Новомосковськ (Січеславщина), Нова Одеса й Вознесенськ (Миколаївщина).