Радіо “Культура” та Український ПЕН запускають спільний дискусійний радіопроект

Опубліковано: 14.08.2018,  Переглядів: 190

Дискусійний радіопроект “Спільний простір” вперше вийде в ефір 24 серпня наживо. Розмови в проекті покликані сприяти розвитку в Україні культури дискусії.

Програма виходитиме щомісяця та збиратиме за круглим столом членів Українського ПЕН, найкращих ведучих радіо “Культура” та слухачів, які зможуть взяти участь у бесіді телефоном і за допомогою соцмереж.

Перша програма вийде в ефір 24 серпня о 12:00 одразу після випуску новин. Вона буде присвячена темі незалежності. Гостями програми стануть єпископ Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк, президент Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук та письменниця, історикиня Олена Стяжкіна.

Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН, вважає, що в Україні наразі бракує володіння мистецтвом розмови: “Початок незалежності збігся в Україні з економічною і політичною нестабільністю, через що дуже швидко обов’язковий для здорового суспільства формат дискусії підмінили “розборки” в соцмережах та псевдодебати на телебаченні. Нам критично бракує нових майданчиків, спільного простору, де би могли проговорюватися нагальні питання, де би можна було почути зважений і незаангажований голос інтелектуалів, де би поважали співрозмовника і де би без сварок, крику, шантажу, образ і заготовлених PR-стратегій ми би шукали те, що нас зближує і об’єднує“.

Ірина Славінська, продюсерка радіо “Культура”, говорить про доречність такого проекту саме в контексті місії суспільного мовлення: “Зустрічі топ-інтелектуалів у студії радіо Культура – важливий маркер того, що суспільне мовлення є майданчиком для серйозної дискусії, без “хайпу” та політичної “джинси”. У фокусі кожного ефіру-дискусії – важливі теми та виклики, як-то незалежність, довіра, різноманітність. Їх буде обговорено з дійсно авторитетними, компетентними та нетоксичними співрозмовниками за модерації наших ведучих і запитань слухачів. Дійсно відкрита розмова, до якої запрошено всіх, хто готові не лише говорити, але й чути іншого“.