Письменники Катерина Калитко та Мирослав Лаюк зустрілися з читачами Одещини

Опубліковано: 22.03.2019,  Переглядів: 306

19-20 березня українські письменники Катерина Калитко і Мирослав Лаюк зустрілися з читачами Ізмаїла та Кілії, що на Одещині, в рамках проекту “Мереживо. Літературні читання в містечках України”.

В Ізмаїльському державному педагогічному університеті письменники поспілкувалися зі студентами та викладачами, вчителями, старшими школярами про те, чому важлива історія, про “своїх” та “чужих” і як “чужі” стають “своїми”, про те, чим сьогодні цікава Україна. В історико-краєзнавчому музеї Придунав’я поговорили про географію, що стає літературою, — про річки, степи, все ж не оминули тему про “своїх” і “чужих”.

У Кілії в Районному будинку культури перед аудиторією вчителів шкіл та студентів морського коледжу розмова точилася довкола того, чи можна любити українську літературу, якщо знати тільки класику ХІХ століття, про те, чи мають письменники й письменниці когось чомусь вчити, про нецензурну лексику у творах та сучасну шкільну систему.

За сприяння в організації заходу дякуємо ректорові Ізмаїльського державного гуманітарного університету Ярославу Кічуку та його колегам, адміністрації Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я та начальниці управління культури Кілійської райдержадміністрації Лідії Опаріній.

Дякуємо “Видавництву Старого Лева” за подаровані книжки авторства гостей-письменників бібліотекам Ізмаїла та Кілії: Катерини Калитко “Катівня. Виноградник. Дім”, “Земля загублених”, “Бунар” та Мирослава Лаюка “Метрофобія”, “Баборня”, “Світ не створений”.

Дякуємо видавництву “Дуліби” за подаровані книжки бібліотеці Ізмаїльського державного гуманітарного університету: “Антропологія простору. Т. 1: Культурний ландшафт Києва та околиць”, “Народна культура українців. Життєвий цикл людини. Т. 1. Діти. Дитинство. Дитяча субкультура”, “Народна культура українців. Життєвий цикл людини. Т. 2. Молодь. Молодість. Молодіжна субкультура”, “Народна культура українців. Життєвий цикл людини. Т. 3. Зрілість. Жінки. Жіноча субкультура”, “Народна культура українців. Життєвий цикл людини. Т. 4. Зрілість. Чоловіки. Чоловіча субкультура”, “Народна культура українців. Життєвий цикл людини. Т. 5. Старість. Смерть. Культура вшанування померлих”, “Поле: збірник наукових працю з історії, теорії та методології польових досліджень. Т.2: Субкультури, повсякдення, етнографія науки”, “Українська канадіана. Т.1: Піонерський період”, “Рік російської міфології”, “Errare humanum est: 50 нарисів з українського примарознавства”, “Вибрані твори. Т. 1: Шевченкознавство. Історія зарубіжної літератури і культури”, “Антропологія війни. Case study: Дивізія Галичина”, “Життя під піньорами: український культурний ландшафт українських поселень Бразилії”, “Українська народна культура в канадських преріях”, “Українці Аргентини (1897-1950). Творення громади
Українська снотлумачна традиція”, “Ти танго заспівай мені”. Пісні Богдана Весоловського.
Збірник нот і текстів”, “Second life”, “Магдалинки”, “Мак червоний в росі”, “Острів Білої Сови”, “Дитяча книжечка про народні традиції”.

Кураторка проекту “Мереживо” – Анастасія Левкова. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Фото Інни Дерменжи.