Міжнародний ПЕН засуджує жахливе вбивство болгарської журналістки Вікторії Марінової

Опубліковано: 08.10.2018,  Переглядів: 173

У відповідь на новину про жорстоке вбивство Вікторії Марінової, болгарської журналістки, яка за результатами розслідування про розкрадання фондів Європейського Союзу підтвердила факти корупції, виконавчий директор Міжнародного ПЕНу, Карлес Торнер, сказав:

“ПЕН неймовірно шокований звірським зґвалтуванням та вбивством журналістки-розслідувачки Вікторії Марінової. Ми закликаємо владу Болгарії у повній мірі розслідувати її вбивство та притягнути до відповідальності злочинців, які вчинили цей огидний злочин. Ми також закликаємо надати роз’яснення щодо того, чи було її вбивство пов’язане зі справою, над якою вона працювала останнім часом і яка на нецільове використання коштів ЄС”.

“Вікторія Марінова – четвертий журналіст, убитий за останні 14 місяців в ЄС, що свідчить про відчайдушне погіршення безпеки для журналістів у регіоні. Звітування про корупцію стає дедалі більш смертельним, як підтверджують вбивства Дафні Каруани Ґаліції та Яна Куцяка внаслідок їхніх розслідувань у цій сфері. Європейський Союз і національні органи влади мусять вжити негайних заходів для захисту журналістів-розслідувачів, які виконують цю життєво важливу роботу”.

Додаткова Інформація

30-річна Вікторія Марінова була виявлена мертвою у парку в північно-східному болгарському місті Русе в неділю 7 жовтня 2018 року. Її зґвалтували і вбили.

Вікторія вела програму “Детектор” на каналі TVN у м. Русе, в рамках якої обговорювалися актуальні події. Перший випуск програми, який вийшов 30 вересня 2018 року, був присвячений розслідуванню можливого шахрайства з використанням коштів ЄС, пов’язаного з великими бізнесменами та політиками.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір, віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс та Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд закликали болгарську владу провести детальне розслідування вбивства Марінової та притягнути винних до відповідальності.

За останні 14 місяців в ЄС було вбито чотирьох журналістів. 16 жовтня 2017 року Дафну Каруану Ґаліцію, найвідомішу журналістку-розслідувача у Мальті та активістку у боротьбі з корупцією, було вбито, коли під час виїзду зі свого будинку в м. Біднія в її машині вибухнула автомобільна бомба. Міжнародний ПЕН підтримує вимогу родини журналістки щодо публічного розгляду її смерті. Словацький журналіст Ян Куцяк та його подруга Мартіна Кушнірова були знайдені застреленими 25 лютого 2018 року після того, як Ян написав статтю, в якій показав зв’язок політиків з мафією. Шведська журналістка Кім Волл зникла з узбережжя Копенгагена, Данія, 10 серпня 2017 року, після написання історії про датського винахідника Петера Мадсена. Він засуджений до довічного ув’язнення за її вбивство.

Джерело: Pen International