Від ґрантів до резиденцій: актуальні можливості для письменників, перекладачів, журналістів у березні

Опубліковано: 22.03.2019,  Переглядів: 630

Нова добірка актуальних можливостей для письменників, перекладачів, журналістів.

ҐРАНТИ

PEN/Heim Translation Fund Grants

The PEN/Heim Translation Fund надає ґранти на підтримку перекладу художніх творів, публіцистики, поезії чи драми, які раніше не з’являлися англійською мовою в друкованому вигляді або з’являлися лише у застарілому чи іншому перекладі.
Роботи повинні бути у процесі перекладу, оскільки ґрант має на меті забезпечити підтримку завершення. Немає обмежень щодо національності чи громадянства перекладача, але переклад має бути на англійську мову.
Фонд прагне заохотити перекладачів до реалізації проектів, які, можливо, не мають достатньо коштів на повноцінну реалізацію свого проекту.
Заявки на ґрант прийматимуться з 1 квітня 2019 року до 1 червня 2019 року.
Будь-які запитання чи уточнення можна надсилати на електронну пошту awards@pen.org.

ҐРАНТИ МІЖНАРОДНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Ґранти для фахівців у сфері культури та креативних індустрій на поїздки до країн ЄС. Період: від 1 до 4 тижнів. Максимальна сума: для візитів тривалістю від одного до двох тижнів — 2250 євро, для візитів тривалістю від трьох до чотирьох тижнів — 4000 євро.
Для кого:
— українські фахівці у сфері культури та креативної економіки для поїздок до країн ЄС.
— європейські фахівці у сфері культури та креативної економіки для поїздок до України.
Країни відвідування: країни-члени ЄС або Україна.
Мета: професійний розвиток фахівців та налагодження майбутніх партнерств між Україною та ЄС у культурній сфері.
Хто подає заявку: особисто мандрівник або та організації (з ЄС чи України), які ініціюють візит.
Дедлайн: 11 квітня.

Інклюзивне мистецтво

“Інклюзивне мистецтво” – розробляється спільно з Британською Радою в Україні, має на меті забезпечення культурних прав людей з інвалідністю.
Загальний бюджет програми – 20 млн. гривень.
Терміни подачі заявок: 18.03 – 26.04.2019.

КОНКУРСИ

 

Стартував прийом творів на Другий конкурс історичного оповідання “ProМинуле”

Історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет). Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті. Мова: українська. Обсяг: 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.
Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.
Кінцевий термін приймання текстів – 5 квітня 2019 року.
Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце в розмірі 5000, 4000 і 3000 грн відповідно.
15 найкращих текстів, що ввійдуть у “короткі списки”, буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві “Темпора”.

 

Всеукраїнський конкурс прозових творів
“DNIPRO-BOOK-FEST”

З 15 грудня 2018 року по 31 березня 2019 року проводиться Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань “Dnipro-Book-Fest-2019”. Метою Конкурсу є популяризація сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у м. Дніпро та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книг, знайомство авторів України з регіоном Придніпров’я.
Номінації:
— дитяча література (проза)
— прозові твори (романи, повісті)
— книга-переклад творів світової літератури українською (проза)
— кращий дизайн книжкової обкладинки.
Дедлайн — 31 березня 2019 року.

 

Конкурс ім. Сузанни Рот

Це новий Міжнародний перекладацький конкурс, заснований мережею Чеських центрів і Чеським літературним центром (секція Моравської земської бібліотеки у Брні).
Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора.
На переможця чекає кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.
Останній день подачі перекладів: 31 березня 2019 р.

Конкурс ім. Івана Чендея

Конкурс проводять у двох номінаціях: мала проза (вільна тема) та чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом і грошову винагороду. Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.
Надсилати твори слід в електронному вигляді на адресу: konkurschendej@gmail.com.
Дедлайн — 7 квітня 2019 року.

Конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі «Культура.Спільнота»

Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі «Культура. Спільнота». Завдяки підтримці, громадські організації, які реалізують проекти у сфері культури та залучають кошти спільноти отримають додаткові можливості для реалізації своїх ідей. Підтримка проектів відбуватиметься таким принципом. Якщо ви зібрали заявлену суму на краудфандингу, то Фонд додає таку ж, але не більше 150 тисяч гривень. Дедлайн: 15 жовтня 2019 р.

 

«Читай-пиши»: стартував конкурс відгуків для школярів

Благодійний фонд Сергія Жадана спільно з проектом підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголошують про початок конкурсу відгуків для школярів «Читай-пиши». Школярам Донецької та Луганської областей пропонують спробувати себе в якості літературних критиків, виграти призи та відвідати Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у Києві. Збір конкурсних робіт триватиме до 1 квітня. Оголошення переможців відбудеться 30 квітня 2019 року. Переможців Конкурсу визначатиме професійне журі: літературні критики, письменники, літературознавці.

 

«Книжковий Арсенал» приймає заявки на участь

ІХ Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” відбудеться 22-26 травня 2019 року. У фокусі IX Фестивалю – тема співжиття, спільного буття на основі цінностей і домовленостей. Цього року команда скорочує кількість подій у кураторських програмах і вперше організовує два Комерційні майданчики, але залишаємо за собою право відбирати на них події.
Дедлайн: 24 березня – кінець подання заявок для організаторів подій у рамках фестивалю.

СТИПЕНДІЇ, ПРОЕКТИ

 

Eliza So Finish-Your-Book Fellowship

Стипендія Eliza So Finish-Your-Book Fellowship спрямована на те, щоб допомогти письменникові закінчити книгу, яка ще в процесі написання. Стипендія включає в себе проживання в приватному будинку в Монтані, а також 500 доларів на харчування і 400 доларів на авіарейси. У 2019 році діють дві стипендії – одна для письменників-іммігрантів (документовані або недокументовані) і одна для письменників-корінних американців. Заявки закриваються 5 квітня.

Триває проект «Суспільне оцифрування»

Електронна бібліотека «Відкрита книга» започаткувала проект з оцифрування української літератури «Суспільне оцифрування».
Основні завдання проекту:
– Популяризація електронної літератури.
– Створення високоякісної та безкоштовної української електронної книги.
Ви можете допомогти проекту:
– Надіслати електронні тексти творів, які ще не опубліковані на сайті на e-mail: openbook.org.ua@gmail.com
– Надати Ваші ілюстрації або картини для художнього оформлення електронних книг – обкладинок та ілюстрацій.
– Долучитись до проекту «Суспільного оцифрування».
– Розповісти про проект своїм друзям в соціальних мережах.

РЕЗИДЕНЦІЇ ТА ЛІТНІ ШКОЛИ

 

Харківська літературна резиденція 2019 року

Український ПЕН та Харківська обласна державна адміністрація оголошують дати чотирьох цьогорічних літературних резиденцій та розширюють коло (і географію!) можливих резидентів:

  • 1-31 травня – резиденція для українського прозаїка
  • 1-31 липня – резиденція для українського перекладача
  • 1-30 вересня – резиденція для закордонного прозаїка
  • 1-30 листопада – резиденція для українського прозаїка

Заявки на участь у резиденціях прийматимуться з 22 лютого до 8 квітня 2019 року. Імена резидентів будуть оголошені 15 квітня.

Склад журі 2019 року: Сергій Жадан, Андрій Курков, Алла Татаренко, Олег Коцарев, Оксана Луцишина. 

Кураторка проекту – Тетяна Пилипчук.

Організаційний партнер – Харківський Літературний Музей.

International Literary Translation & Creative Writing Summer School 

(Велика Британія)

Це можливість для перекладачів, які хочуть вдосконалити свій фах і майстерність, та навчитися проводити тематичні семінари з перекладу.
Це коштуватиме £ 700 + витрати на подорож.
Дедлайн – 22 квітня 2019 року.

 

Ljubljana International Literary Residency 2019 (Словенія)

Дві одномісячні резиденції для письменників у Любляні.
Періоди перебування: 1–31 жовтня 2019 та 20 листопада – 20 грудня 2019 року (один місяць = місце проживання = один письменник).
Кожен резидент отримає суму ґранту та витрат на відрядження у розмірі 1000 євро.
Дедлайн — 31 березня.

 

Gladstone’s Library Writers in Residence (Велика Британія)

Програма “Writer in Residence” бібліотеки Гластон надає місця і ресурси чотирьом письменникам, чия робота пов’язана з ліберальними цінностями. Тривалість – 4 тижні. Періоди перебування на вибір – травень, вересень, жовтень. Витрати покриваються організаторами. Також надається стипендія у розмірі 100 фунтів стерлінгів щотижня. Бібліотека Гладстона єдина житлова бібліотека у Сполученому Королівстві. Програма “Резиденція” розрахована на те, щоб поділитися перевагами бібліотеки з якомога більшою кількістю людей, розширити аудиторію Бібліотеки та скористатися їхніми перспективами.
Дедлайн подачі заявок 5 квітня.

 

WRITERS’ RESIDENCIES AT VERMONT STUDIO CENTER (США)

THE VERMONT STUDIO CENTER – одна з найбільших студій Америки, що надає резиденції письменникам із усього світу. Тривалість перебування у резиденції – від 2 до 12 тижнів. Заявки розглядаються протягом усього року на постійній основі. Однак заявники, які бажають отримати стипендію, що покриває повну вартість 4-тижневого проживання, повинні подати заявку на стипендію в однин із річних термінів.
Кінцеві терміни подачі заявок – 15 червня та 1 жовтня.