Огляд актуальних можливостей листопада

Опубліковано: 25.11.2019,  Переглядів: 177

Пропонуємо вам підбірку цікавих можливостей для реалізації своїх проектів, як в Україні, так і за кордоном. Премії, гранти, конкурси та резиденці – усе, що зацікавить письменників та перекладачів.

 

ҐРАНТИ/СТИПЕНДІЇ

Ґрантові програма від Українського Культурного Фонду

“Інноваційний культурний продукт (Література)”

УКФ розпочинає прийом зголошень в рамках програми “Інноваційний культурний продукт (Література). Програма сприяє промоції творів сучасних українських письменників в Україні та за кордоном, промоції читання та створенню кроссекторальних літературних проектів. Участь у програмі можуть взяти культурні інституції різних форм власності, представники секторів культури та креативних індустрій та споживачі культурного продукту. Аплікаційний пакет для подання на конкурсний відбір Фонду – це проектна заявка + кошторис + витяг з ЄДР + обов’язкові додатки. Детальна інформація про проект та  необхідні документи за посиланням: https://bit.ly/37fzt9D. Дедлайн – 15 січня.

Програма “Культура для змін”

Програма партнерства Українського культурного фонду та програми підтримки “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді” Фонду “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” (EVZ), спрямована на посилення українсько-німецької співпраці та спільний пошук відповідей на виклики сучасного світу через підтримку культурного діалогу та створення спільних культурно-мистецьких продуктів. Мета програми: підтримка молодих митців та мисткинь, організацій та культурних операторів/ок з активною громадянською позицією за демократичні цінності, які бажають співпрацювати у сферах культури та мистецтва задля розбудови нових зв’язків та створення партнерств між організаціями з України та Німеччини та посилення громадянського суспільства. Максимальна сума гранту: 1 млн грн.

Обов’язкова умова: в команді проекту мають бути українці/ки та німці/ки віком від 16 до 35 років. Кількість учасників з кожної країни не обмежена.

Програма підтримує такі сектори культури та мистецтв: візуальне мистецтво, аудіальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, дизайн та мода

перформативне та сценічне мистецтва, культурна спадщина, література та видавнича справа, культурні та креативні індустрії. Дедлайн – 15 січня.

 

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – “Культура та програми для молоді”

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проектів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США.  Проект має бути призначено для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи, що підтримуються грантом Посольства США, повинні відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проекти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Тми конкурсу: проекти, присвячені виконавському й образотворчому мистецтву, які включають музику, танець, театр, літературу, кіно, фотографію та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

 

Картинки по запросу креативна європа

Проекти міжнародної співпраці (Креативна Європа)

Оголошено конкурс “Проекти міжнародної співпраці” програми “Креативна Європа (підпрограма “Культура”). Конкурс підтримує проведення транснаціональних проектів співпраці в секторі культурних та креативних індустрій протягом максимум чотирьох років. На отримання фінансування можуть подаватися організації, які працюють у секторі культури та креативних індустрій. Дедлайн – 27 листопада. Всі деталі про конкурс за посиланням: http://bit.ly/2piuEep

 

КОНКУРСИ

 

Конкурс мініпрози “Мікроліти: потойбіч Целана” 2020

Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана (нім. Institut für deutsche Kultur und Geschichte Südosteuropas, IKGS) оголошує на 2020 рік конкурс на отримання премії німецького видання “Віддзеркалення” за мініпрозу німецькою, румунською та українською мовами. Розмір премії становить 1500 євро (для кожного з творів). Три визначені фаховими журі найкращі твори будуть перекладені відповідно на дві інші мови й опубліковані у виданні «Spiegelungen» та інших літературних журналах. Літературний конкурс “Мікроліти: потойбіч Целана” покликаний заохотити сучасних письменниць та письменників дослідити мовно-культурний простір – по через кордони, часові й мовні межі та ословити своє осмислення й сприйняття у формі мініжанру на стику прози й лірики. Учасниці й учасники можуть надсилати тексти українською, німецькою чи румунською мовами, що досі не були опубліковані. Довжина текстів не повинна перевищувати 3000 знаків (з пробілами). Всі тексти мають бути анонімізовані. До тексту потрібно додати коротку біографічну довідку. Термін подачі – до 29 лютого 2020 року. Тексти у форматі PDF просимо надсилати на е-мейл або поштову адресу IKGS, вказавши тему Spiegelungen-Literaturpreis: spiegelungen-literaturpreis@ikgs.de.

 

 

 

Конкурс текстів-есе 2019 | “А4, кулькова ручка”

Карась Галерея оголошує конкурс текстів-есе, присвячений проекту “А4, кулькова ручка”, з призовим фондом 9000 гривень. До розгляду приймаються науково-популярні, мистецтвознавчі, аналітичні, дослідницькі, та художні тексти, що присвячені вивченню проекту “А4, кулькова ручка”. Обсяг есе не має перевищувати 8000 знаків без пробілів. Есеї приймається в електронному вигляді за адресою –a4.ballpoint@gmail.com з текстом в темою: “Есе на конкурс”.  Дедлайн – 30 листопада.

 

Літературний конкурс взаємочитань

Мета конкурсу – надати авторам можливість: почути об’єктивну думку щодо своїх творів та надати конструктивну критику щодо творів інших авторів на аномніних засадах. Рукописи приймаються у трьох номінаціях: поезія, мала проза та велика проза. Термін подачі рукописів до 1 грудня. Щоб подати рукопис на конкурс, достатньо заповнити гугл-форму: https://bit.ly/33GO7V3

 

Коронація слова — 2020

Засновники Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова” Тетяна та Юрій Логуші запрошують надсилати рукописи на конкурс до 1 грудня 2019 року. Твори можна подавати двома способами: надсилати рукопис Укрпоштою, або ж — надсилати листом на E-Mail відповідної номінації. На Конкурс приймаються написані українською мовою рукописи творів за такими номінаціями: роман, пісенна поезія, кіносценарій, п’єса, правосуддя, конкурс малої прози “Як тебе не любити…”. На Конкурс подаються тільки оригінальні твори, які раніше не друкувалися, не виконувалися публічно, не фільмувалися та не оприлюднювалися (зокрема через Інтернет). Умови подання рукописів до кожної окремої номінації читайте за посиланням: https://bit.ly/2klp4FU

 

Картинки по запросу про минуле конкурс

ІІІ Конкурс історичних оповідань “ProМинуле” – 2020

ЛітАкцент і видавництво “Темпора” оголосили Третій конкурс історичного оповідання “ProМинуле”- 2020. Тема цьогорічного конкурсу: Українське місто у 1920-х. На конкурс приймаються історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені обсягом 10-25 тис.  друкованих знаків із пробілами українською мовою. Для участі в конкурсі необхідно надіслати авторський текст у форматі.doc на адресу: promynule@ukr.net. Вказати ім’я автора, e-mail та телефон. Кінцевий термін приймання текстів — 5 квітня 2020 року.

Конкурс художнього репортажу “Самовидець”

Розпочався прийом робіт на Конкурс художнього репортажу “Самовидець”. Тема цьогорічного конкурсу  — “Як ми змінюємось”. Вимоги: автор повинен розуміти особливості жанру художнього репортажу, добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності. Оповідь має бути не сухою газетною, а саме художньою. До розгляду приймаються раніше не публіковані художні репортажі українською мовою. Обсяг репортажу – до 40 000 знаків. Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах “Veni, Vidi, Scripsi”, а переможець конкурсу отримає право видати свою книжку репортажів у видавництві “Темпора”. Готові тексти можна надсилати до 25 січня 2020 року на адресу: samovydets@gmail.com. Результати конкурсу буде оголошено в березні 2020 року.

Прийом творів на Конкурс видавництва “Смолоскип”

Видавництво «Смолоскип» проводить конкурс для українських літераторів та молодих науковців. Умови участі: вік учасників: від 18 до 35 (поезія) та 40 (проза) років. На конкурс приймаються написані українською мовою, раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори, а також художні твори для дітей. Обсяг поетичної збірки – не менше 50 сторінок, обсяг прози – не менше 100 сторінок. Твори приймаються на розгляд журі до 31 грудня. Рукопис слід надіслати у друкованому вигляді на адресу: Київ 04071, вул. Межигірська, 21. 

 

Міжнародний поетичний конкурс центру Oxford Brookes Poetry Centre (Великобританія)

Поетичний центр Oxford Brookes Poetry Centre приймає заявки на міжнародний поетичний конкурс. Брати участь у конкурсі можуть як молоді, так і досвідчені поети. Роботи приймаються від громадян усіх країн світу. Реєстраційний внесок – £ 5 за 1 вірш; £ 4 за 1 вірш, за умови подачі на конкурс понад 3-х робіт. Кожен конкурсант може подати максимум 10 робіт. Приймаються раніше не опубліковані роботи. Мова конкурсу – англійська. Роботи необхідно надіслати на poetrycomp@brookes.ac.uk.

 

ФЕСТИВАЛІ ТА КОНФЕРЕНЦІЇ

 

“Культурні відносини України та Європейського Союзу:  Премії ЄС у сфері культури”

16 грудня о 14:30 у місті Києві відбудеться Третя міжнародна конференція-шоукейс “Культурні відносини України та Європейського Союзу:  Премії ЄС у сфері культури”, організована Національним бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні. Мета конференції-шоукейсу: підведення підсумків участі України у преміях ЄС за підтримки програми “Креативна Європа” у 2019 році, а також обговорення можливостей та перспектив участі українських представників сектору культурних та креативних індустрій у решті з них.  В рамках події буде проведено три панельні дискусії, які присвячені різним преміям – “Загальний огляд премій ЄС: архітектура, культурна спадщина, музика”, “Культурна столиця Європи” та “Літературна премія Європейського Союзу”. Про можливості, які отримують лауреати премії під час заходу розповість письменниця та членкиня Українського ПЕН Галина Шиян. Заявки на участь приймаються до 08 грудня 2019 року за посиланням: https://bit.ly/32YpHW0

ПРЕМІЇ

 

Премія імені Лесі Українки

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2019 рік. На здобуття Премії висуваються оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за півроку до їх подання на конкурс. До участі у конкурсі не приймаються твори, що вже були відзначені іншими преміями.Кінцевий термін подання до Держкомтелерадіо заявки для участі у конкурсі – 1 грудня 2019 року. Заявку з позначкою «На здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва» просимо надсилати до Держкомтелерадіо за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2.

Премія імені Шолом-Алейхема

Міністерство культури України оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема у 2020 році за найкращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України в світі.

Премія присуджується на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України. Клопотання щодо присудження Премії разом відповідними документами приймаються до 1 листопада п.р. на адресу Міністерства культури України: м. Київ – 01601, вул. Франка 19.

 

РЕЗИДЕНЦІЇ

 

OPEN CALL 2020: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Ініціатива розпочалася в 2017 році з місією створити простір для мистецьких розслідувань та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії.  Команда резиденції шукає проектні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета, будь то соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, й особливо дизайн можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції від 85 до 350 € на місяць. Реєстрація доступна за посиланням: https://worldof.co/apply/

Резиденція для письменників і перекладачів у Латвії

Міжнародний будинок письменника і перекладача пропонує літераторам всіх країн: місце для творчості в одному з найкрасивіших міст Латвії на узбережжі Балтійського моря Вентспілсі; можливість проживання і роботи в Міжнародному будинку письменника і перекладача протягом чотирьох тижнів; можливість отримання заохочувальної стипендії (280 EUR);

зустрічі з письменниками та перекладачами з різних країн; можливість участі в колективних творчих проектах; фестивалях, семінарах. Претендувати на можливість творчої роботи і стипендію може будь-який професійний літератор, для чого потрібно заповнити анкету: https://bit.ly/31BF1r3ю. Актуально до 31 грудня. 

Будинок перекладів “Looren” (Швейцарія)

Будинок перекладів “Looren” поблизу Цюріха пропонує місце професійним літературним перекладачам з усього світу, щоб залишитися на кілька тижнів та працювати над своїми проектами. Будинок розташований у тихому сільському районі, ідеально підходить для концентрованої роботи та обміну досвідом між колегами. Він був заснований у 2005 році і є єдиним подібним закладом у Швейцарії. Вимоги  резиденції: публікація щонайменше одного літературного перекладу. Резиденція не покриває витрат на проїзд. Заявки на перебування приймаються постійно. Заявка за посиланням: https://bit.ly/31Iqnyn

Резиденція для письменників, художників та перекладачів на острові Закінтос (Греція)

Дім Автора запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проектом. Строк перебування у Домі Автора від 2 до 8 тижнів. Умови перебування: проживання в окремій кімнаті; користування загальними приміщеннями дому: кухнею, вітальнею з бібліотекою; вільний доступ в інтернет через WiFi на всій території Дому; письмове приладдя – папір, олівці, ручки; консультації з творчого письма та літературної майстерності; У 2019 році Дім Автора видав 2 повних ґранти та пропонує 5 місць з 30% ґрантом, 10 місць з 50% ґрантом і 5 місць з 70% ґрантом на роботу в Домі Автора. Детальніше про ґрантові можливості за посиланням: https://bit.ly/2YRSE4S. Заявки приймаються протягом усього року.