Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у лютому

Опубліковано: 22.02.2019,  Переглядів: 773

Нова добірка актуальних можливостей для письменників, перекладачів, журналістів.

ҐРАНТИ

PEN/Heim Translation Fund Grants

The PEN/Heim Translation Fund надає ґранти на підтримку перекладу художніх творів, публіцистики, поезії чи драми, які раніше не з’являлися англійською мовою в друкованому вигляді або з’являлися лише у застарілому чи іншому перекладі.
Роботи повинні бути у процесі перекладу, оскільки ґрант має на меті забезпечити підтримку завершення. Немає обмежень щодо національності чи громадянства перекладача, але переклад має бути на англійську мову.
Фонд прагне заохотити перекладачів до реалізації проектів, які, можливо, не мають достатньо коштів на повноцінну реалізацію свого проекту.
Заявки на ґрант прийматимуться з 1 квітня 2019 року до 1 червня 2019 року.
Будь-які запитання чи уточнення можна надсилати на електронну пошту awards@pen.org.

 

Програма малих ґрантів для підтримки проектів у сфері культури

Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським та американським організаціям, що мають статус неурядових і неприбуткових, а також фізичним особам. Проекти мають бути призначені для української аудиторії, і всі передбачені ним заходи, підтримані ґрантом Посольства США, повинні відбуватися в Україні.
Сума: 200 000 доларів — загальне фінансування.
Окремі гранти становитимуть до 8000 доларів для приватних осіб і до 24 000 доларів для організацій.
Прийом заявок: 4 лютого 2019 року — 11 березня 2019 року.

 

Ґрантові програми Українського культурного фонду

Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти

“Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти” – спрямована на сприяння обміну знаннями, досвідом та ідеями в галузі культури та мистецтв, а також на відкриття нових мистецьких практик та імен.
Загальний бюджет програми – 70 млн. гривень.
Програма складається з чотирьох лотів – “Освітні програми”, “Мобільність та програми обміну”, “Резиденції”, “Дебюти”, на кожен з них можна подавати проекти трьох типів: індивідуальні, національної співпраці, міжнародної співпраці.
Терміни подачі заявок: 31.01 – 17.03.2019.

Створюємо інноваційний культурний продукт

“Створюємо інноваційний культурний продукт” ‒ програма, спрямована на створення умов для культурного самовираження шляхом творення інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту.
Культурним продуктом у рамках програми є творчий та інтелектуальний результат людської праці в процесі культурної діяльності, творення якого направлено на сприяння розвитку культурної галузі.
Загальний бюджет програми – 81 млн. гривень.
У її рамках можна подавати проекти трьох типів: індивідуальні, національної співпраці, міжнародної співпраці.
Терміни подачі заявок: 31.01 – 01.03.2019.

Український культурний монітор

“Український культурний монітор” – програма спрямована на дослідження стану культурних, креативних та аудіовізуальних секторів України.
Загальний бюджет програми – 10 млн. гривень.
Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.

Знакові події для української культури

“Знакові події для української культури” – програма спрямована на сприяння створенню позитивного іміджу України на міжнародній культурній арені.
Загальний бюджет програми – 60 млн. гривень.
Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.

Підсилення потужності українського аудіовізуального сектора

“Підсилення потужності українського аудіовізуального сектора” – програма покликана підтримувати та розвивати український кінематограф, стимулювати молодих митців до створення кінематографічного конкурентоспроможного продукту.
Загальний бюджет програми – 400 млн. гривень.
Терміни подачі заявок: 11.02 – 22.03.2019.

Інклюзивне мистецтво

“Інклюзивне мистецтво” – розробляється спільно з Британською Радою в Україні, має на меті забезпечення культурних прав людей з інвалідністю.
Загальний бюджет програми – 20 млн. гривень.
Терміни подачі заявок: 18.03 – 26.04.2019.

КОНКУРСИ

 

Стартував прийом творів на Другий конкурс історичного оповідання “ProМинуле”

Історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет). Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті. Мова: українська. Обсяг: 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.
Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.
Кінцевий термін приймання текстів – 5 квітня 2019 року.
Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце в розмірі 5000, 4000 і 3000 грн відповідно.
15 найкращих текстів, що ввійдуть у “короткі списки”, буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві “Темпора”.

 

Всеукраїнський конкурс прозових творів
“DNIPRO-BOOK-FEST”

З 15 грудня 2018 року по 31 березня 2019 року проводиться Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань “Dnipro-Book-Fest-2019”. Метою Конкурсу є популяризація сучасних українських авторів та прозових україномовних видань у м. Дніпро та регіоні, презентація авторської концепції сучасних українських письменників та дизайнерів книжкових обкладинок, залучення населення до читання українських книг, знайомство авторів України з регіоном Придніпров’я.
Номінації:
— дитяча література (проза)
— прозові твори (романи, повісті)
— книга-переклад творів світової літератури українською (проза)
— кращий дизайн книжкової обкладинки.
Дедлайн — 31 березня 2019 року.

 

Фонд Лесі та Петра Ковалевих приймає зголошення

на літературний конкурс 2019 року

Фонд Лесі та Петра Ковалевих при Союзі Українок Америки оголошує літературний конкурс 2019 року. Конкурс створений для того, щоб підтримувати і популяризувати українську літературу, і культуру зокрема, незалежно від того, де мешкають її творці.
Потенційні учасники конкурсу можуть надсилати свої заявки до 30 квітня 2019 року.
Номінації:
1. “Поезія”.
2. “Проза”.
3. “Переклад” (поезія, проза).
Переможці у кожній з номінацій отримають грошові винагороди – по 1000 доларів США відповідно.

 

Конкурс ім. Сузанни Рот

Це новий Міжнародний перекладацький конкурс, заснований мережею Чеських центрів і Чеським літературним центром (секція Моравської земської бібліотеки у Брні).
Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора.
На переможця чекає кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.
Останній день подачі перекладів: 31 березня 2019 р.

Конкурс ім. Івана Чендея

Конкурс проводять у двох номінаціях: мала проза (вільна тема) та чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом і грошову винагороду. Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.
Надсилати твори слід в електронному вигляді на адресу: konkurschendej@gmail.com.
Дедлайн — 7 квітня 2019 року.

Творчий конкурс Imagine Europe

Imagine Europe – конкурс, до участі в якому запрошуються всі охочі різного віку й національностей. Конкурсантам потрібно представити, якою вони бачать Європу у 2050 році, і передати свої ідеї через есе й відеоролик.
У конкурсі можуть брати участь громадяни всіх країн, представники всіх національностей і особи будь-якого віку.
Приз: 5 конкурсантів отримають по 500 € кожен і будуть запрошені на міжнародний семінар. Усі витрати, пов’язані з відвідинами семінару, покриють організатори конкурсу. Дедлайн: 28 лютого 2019 року.

 

Конкурс оповідань від World Nomads Travel

Можливість спробувати себе в ролі Жуля Верна і виграти поїздку на творчий семінар письменника-мандрівника Тіма Невілла у Португалії.
World Nomads Travel шукає трьох талановитих оповідачів, які володіють хорошими навиками письма, вміють розповідати цікаві історії та мають пристрасть до пригод.
Щоб стати учасником конкурсу, необхідно написати есе на одну з поданих тем:
“A leap into the unknown”
“Making a local connection”
“I didn’t expect to find”
Обсяг: максимум 700 слів
Мова: англійська
Вимоги до кандидатів: відмінне володіння англійською, якісно структурована та деталізована розповідь, переконливий опис.
Організатори конкурсу оплачують: авіа-переліт в Португалію і назад професійний 4-денний семінар із Тімом Невіллом та огляд власного портфоліо 10-денна оплачувана поїздка до США (включно з проживанням і 1000$ на витрати) транспорт у Португалії страхування
Переможців оголосять 30 квітня.
Коли: 13 серпня
Дедлайн подачі: 13.03.2019
Вартість: безкоштовно

 

ПРЕМІЇ, СТАЖУВАННЯ

 

Міжнародна премія імені Івана Франка – 2019

Премія, як і в попередні роки, вручатиметься у двох номінаціях: за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики та за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук.
Лауреати Премії отримують грошову винагороду (у 2016 і 2017 роках преміальний фонд становив 500 тисяч гривень, у 2018 році – 400 тисяч гривень) та золотий знак лауреата. Урочиста церемонія нагородження лауреатів відбувається щороку 27 серпня – у День народження Івана Франка. Дедлайн подачі заявок – 1 березня 2019 р.

 

Стажування для журналістів Knight Science Journalism Fellowship Program

Knight Science Program запрошує журналістів з усього світу для участі в програмі стажування. Заявку можна подати в онлайн на сайті організатора.
Умови: працювати журналістом – у штаті або на фрілансі. Мати щонайменше три роки досвіду, який пов’язаний з наукою, технологією, навколишнім середовищем або медициною.
Де: Кембридж, США
Тривалість: 12 серпня 2019 – 25 травня 2020
Дедлайн: 28 лютого

Літературна премія METAPHORA 2019 року

На конкурс премії METAPHORA 2019 року приймаються переклади трьох віршів Осипа Мандельштама, у яких присутня тема Криму, а саме: «Бессонница. Гомер. Тугие паруса», 1915 р.
«Меганом», 1917 р.
«Холодная весна», 1933 р.
Один учасник може подати переклад як усіх трьох віршів, так і одного, – журі розглядатиме кожен переклад як претендента на премію, без преференцій перекладачеві щодо кількості перекладених віршів.
Переможець премії отримує гонорар, еквівалентний $250. Будуть вручені дипломи лауреатів п`яти кращим перекладам.
Переклади надсилаються разом з оригіналом тексту і вказанням джерела, звідки взято оригінал, на електронну скриньку dia.knyzhka@gmail.com, для Діани Клочко.
Рукописи приймаються до 1 липня 2019 року включно.

 

Фундації ZEIT та Fritt Ord приймають зголошення на премію Free Media Awards-2019

Фундації ZEIT (Німеччина) та Fritt Ord (Норвегія) запрошують номінувати незалежним журналістів, блогерів, інтернет-ЗМІ та газети на премію вільних медіа Free Media Awards за 2019 рік. Премія надає підтримку журналістам і медіа, які працюють незалежно та не здаються перед загрозами. У багатьох країнах Східної Європи ЗМІ працюють під величезним тиском. Free Media Awards має на меті посилити незалежну журналістику і заохотити журналістів та медіа продовжувати їхню роботу, незважаючи на загрози та переслідування із застосуванням насилля.
Номінації приймаються до 1 березня 2019 року і повинні містити пояснення, чому журналіст чи ЗМІ є достойним кандидатом для премії. Зверніть увагу, що у номінаціях слід вказати на якість роботи кандидатів. Заявка має бути обсягом від однієї до двох сторінок і включати коротку біографію та посилання на статті, де це доречно. Номінанти мають продемонструвати внесок у демократію та свободу слова.
Номінації слід надсилати на адресу hanne.vorland@frittord.no. Грошовий приз Free Media Awards становить 15 тисяч євро. Fritt Ord та ZEIT Stiftung у цьому році присудять від трьох 3 до 5 призів.

 

ФЕСТИВАЛІ

 

Міжнародний фестиваль “Острів Європа”

“Острів Європа” (Europe Island) – мистецький проект, покликаний артикулювати літературу минулого й сьогодення, вкорінену в ментальному світі європейської цивілізації. У фокусі однойменного міжнародного фестивалю – малі мови, «камерні» літератури і локальні тексти, що торкаються питань ідентичності.
Щороку в червні у Вінниці збираються непересічні письменники, діячі мистецтва та інтелектуали з різних куточків континенту на спільну розмову про Європу як острів, де кожен відчуває присутність іншого на єдиній території – географічній та психологічній.
Дати проведенні – 14-16 червня 2019 року у Вінниці.

26 BookForum

З 18 до 22 вересня 2019 року у львівському Палаці Мистецтв та у понад 40 локаціях міста пройде 26 BookForum – головний культурний фестиваль країни.
Фокусна тема фестивалю – Відшукування причетного.
Дати проведенні – 18-22 вересня 2019 року у Львові.

 

РЕЗИДЕНЦІЇ ТА ЛІТНІ ШКОЛИ

 

Харківська літературна резиденція 2019 року

Український ПЕН та Харківська обласна державна адміністрація оголошують дати чотирьох цьогорічних літературних резиденцій та розширюють коло (і географію!) можливих резидентів:

  • 1-31 травня – резиденція для українського прозаїка
  • 1-31 липня – резиденція для українського перекладача
  • 1-30 вересня – резиденція для закордонного прозаїка
  • 1-30 листопада – резиденція для українського прозаїка

Заявки на участь у резиденціях прийматимуться з 22 лютого до 8 квітня 2019 року. Імена резидентів будуть оголошені 15 квітня.

Склад журі 2019 року: Сергій Жадан, Андрій Курков, Алла Татаренко, Олег Коцарев, Оксана Луцишина. 

Кураторка проекту – Тетяна Пилипчук.

Організаційний партнер – Харківський Літературний Музей.

 

BAU at Camargo Foundation Summer Arts Residency (Франція)

The BAU Institute запрошує поетів, письменників-фантастів і письменників, які працюють у жанрі нон-фікшину, у свої резиденції у Франції з 24 липня по 21 серпня 2019 року. Мешканцям надається приватна квартира та доступ до кампусу Фонду Камарго, включаючи довідкову бібліотеку, сади і грецький театр.
Дедлайн подачі заявок — 28 лютого 2019 року.

 

Tartu City of Literature International Residency Program for writers and translators (Естонія)

Міжнародна літературна резиденція Тарту для письменників і перекладачів. Період перебування у резиденції – квітень-травень 2019 року. Програма відкрита для всіх письменників та перекладачів (перекладачі з естонської на інші мови), які не є естонцями.
Стипендія становить 600 євро на місяць. Відшкодування транспортних витрат до Тарту та назад – до 350 євро. Буде можливість виступити під час різних заходів, які будуть у графіку резиденції, відвідати інші міста та краще вивчити культуру Естонії. Можливість виступити, серед інших подій, на Тартуському міжнародному літературному фестивалі Prima Vista, що пройде з 8 по 11 травня.
Дедлайн подачі заявок – 25 лютого.

International Literary Translation & Creative Writing Summer School 

(Велика Британія)

Це можливість для перекладачів, які хочуть вдосконалити свій фах і майстерність, та навчитися проводити тематичні семінари з перекладу.
Це коштуватиме £ 700 + витрати на подорож.
Дедлайн – 22 квітня 2019 року.

KRAKOW CITY OF LITERATURE RESIDENCY PROGRAMME (Польща)

Резиденція у Кракові — це двомісячне перебування в історичному комплексі та культурному центрі Кракова у віллі Decius. Мешканці отримують стипендію у розмірі 2500 злотих (650 доларів) плюс витрати на проїзд. Також буде можливість брати участь у літературному житті міста та займатись промоцією своїх творів у Польщі.
Періоди перебування: 1 травня — 30 червня, 1 вересня — 31 жовтня . Дедлайн — 25 лютого.

Ljubljana International Literary Residency 2019 (Словенія)

Дві одномісячні резиденції для письменників у Любляні.
Періоди перебування: 1–31 жовтня 2019 та 20 листопада – 20 грудня 2019 року (один місяць = місце проживання = один письменник).
Кожен резидент отримає суму ґранту та витрат на відрядження у розмірі 1000 євро.
Дедлайн — 31 березня.