Британська бібліотека відкрила прийом заявок на отримання стипендії в рамках програми “Chevening British Library Fellowship”

Опубліковано: 12.08.2019,  Переглядів: 321

Слов’янське та східноєвропейське відділення Британської бібліотеки розпочинає прийом заявок на конкурс “Chevening British Library Fellowship” й пропонує унікальну стипендію для здійснення проекту з упорядкування і популяризації української літературної спадщини у фондах бібліотеки.

Програма зосереджена на дослідженні колекцій україномовних бібліотечних фондів, зокрема й тих, що надруковані іншими мовами на території України, а також матеріалів про Україну, її історію та мову.

В рамках програми передбачено міні-проект щодо книг, які пов’язані з українським поетом та письменником Тарасом Шевченком, адже колекції Британської бібліотеки налічують велику кількість книг, пов’язаних з його творчістю, включно з рідкісними першими виданнями й збірками.

Окрім цього, стипендійна програма надає можливість успішному кандидату сприяти просуванню українських колекцій поміж дослідників, студентів або ж інших користувачів бібліотеки, а також пізнати нові способи використання і роботи з цими матеріалами. Зокрема, це робота з цифровими форматами й аналіз того, як цифрові ресурси, пов’язані з українськими колекціями, можна зробити більш видимими і корисними.

Разом з існуючими ресурсами стипендіат матиме можливість працювати з Інтернет-архівом бібліотеки, обравши й куруючи колекцією веб-ресурсів щодо української діаспори у Великобританії.

Основні обов’язки:

– Визначити та дослідити українські фонди та матеріали Британської бібліотеки про Україну;
– Розширити колекцію веб-архівів та веб-сайтів Великобританії, які займаються українськими проблемами;
– Створити анкету-опитування користувачів Бібліотеки, або провести поглиблені інтерв’ю з науковцями Великобританії та аспірантами з українознавства й написати звіт про потреби користувачі на основі отриманих даних;
– Популяризувати колекції Британської бібліотеки через публікації, блоги та розмови з користувачами;

Вимоги до кандидатів:

– Освіта або професійний досвід, що стосується європейських колекцій бібліотеки;
– Знання мови, історії та культури України, а також Радянського Союзу;
– Високий рівень письмової та розмовної англійської;
– Досвід роботи в науковій бібліотеці, академічній чи іншій відповідній обстановці;
– Базові знання каталогізованих систем, стандартів або процесів, в ідеалі з демонстративною здатністю каталогізувати матеріали відповідно до стандартів (AACR2 та MARC);
– Інтерес до бібліотечних та архівних колекцій;
– Здатність працювати самостійно та в команді;
– Уміння добре працювати з комп’ютером, базами даних та / або метаданими є перевагою.

Британська стипендія “Chevening” – це співпраця між Британським бюро закордонних справ та Британською бібліотекою, що пропонує міжнародним експертам щорічне створення професійних проектів.

Британська бібліотека – це національна бібліотека Великобританії та одна з найбільших наукових бібліотек у світі. Колекція Британської бібліотеки налічує більше 150-ти млн. одиниць.

Джерело: “Chevening”