Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у квітні

638
Роздрукувати
Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у квітні

Український ПЕН традиційно склав добірку для письменників, перекладачів і журналістів, з якої можна дізнатися про ґранти, конкурси, стипендії та резиденції у різних країнах світу.

ҐРАНТИ

image

Фото: Jaredd Craig

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:

?? Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
?? FarLit: www.farlit.fo
?? NORLA - Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
?? Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

image

&

Програма книжкових перекладів Посольства США

Посольство США в Києві оголошує Програму книжкових перекладів на 2020 рік. Залежно від наявності коштів, Посольство США надаватиме малі ґранти українським видавництвам, які матимуть намір перекласти американські книжки українською мовою. Програму спрямовано на подальші зусилля України, що реалізуються шляхом книжкових перекладів і публікацій, у сфері економічних, соціальних та освітніх реформ. Пропозиції розглядатимуться протягом фінансового року в міру надходження. Аплікаційні матеріали має бути вислано електронною поштою на адресу: KyivPDBookTranslations@state.gov.

image

Програма малих ґрантів публічної дипломатії – "Культура та програми для молоді"

Посольство США в Україні оголошує Програму малих ґрантів публічної дипломатії на 2019-2020 роки для підтримки проєктів у сфері культури та програм для молоді. Посольство надаватиме ґранти громадським/неурядовим неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні або США. Проєкт має бути призначений для української аудиторії, а всі передбачені ним заходи відбуватися в Україні та містити американський компонент. Всі проєкти повинні знайомити українців з американською культурою або підкреслювати американсько-українську співпрацю у вибраній тематичній сфері. Участь американських митців або експертів активно заохочується. Теми конкурсу: проєкти в царинах музики, танцю, театру, літератури, кіно, фотографії та відео, але не обмежуються ними. Заявки приймаються на постійній основі.

image

Тревел–ґранти для митців

Фонд "Відкрий Україну" надає мініґранти на подорожні витрати для українських митців задля обміну мистецьким досвідом на міжнародному рівні та покращення взаємодії українських й іноземних митців. Ці ґранти надають українським митцям можливість представити свої здобутки усьому світові.

Максимальна сума ґранту на особу до 10 000 грн. Програма надає підтримку на презентаційні подорожі, які включають подорожі митців на запрошення іноземних організацій для представлення своїх творів сучасного мистецтва на міжнародних конкурсах та фестивалях; участь у резиденціях та культурних акціях, які передбачають створення та подальшу презентацію культурного продукту. Умови подання: аплікант має надати заповнену аплікаційну форму, запрошення сторони організатора заходу, професійне резюме та портфоліо робіт. Благодійна програма діє протягом усього року. Аплікант повинен зробити подання до Фонду до 20 числа попереднього місяця. Контактна особа – Анжеліка Павлюк, am@openukraine.org.

image

Ґрантова програма "Море можливостей" від USAID

Програма сприяє розвитку лідерського потенціалу молоді (віком 10–35 років) і формуванню української ідентичності. IREX запрошує заявників подавати творчі, інноваційні, оригінальні концепції або такі, що засновані на провідних практиках та перевірених стратегіях. Запропоновані заходи мають сприяти розширенню економічних можливостей для молоді, посиленню громадянської активності молоді, її соціальної згуртованості, просуванню різноманіття та включення недостатньо представлених груп, а також покращенню підходів до гендерної рівності та соціальної інклюзії (GESI) в орієнтованих на молодь програмах. Конкурс на отримання даних ґрантів буде відкритий до 31 липня 2021 року.

image

Ґранти міжнародної співпраці від House of Europe

Ґранти фінансують спільні культурні проєкти українських та європейських організацій. Пріоритет надається проєктам, що використовують цифрові технології. Ґрант (максимальна сума – 50 тис. євро) покриває основні витрати: гонорари, консультації з експертами, переклад, дизайн, фото- та відеозйомки, придбання матеріалів, оренду приміщення та техніки, подорожі. Подаватися можуть організації з України і ЄС або Великої Британії: неприбуткові державні або громадські організації; організації, які працюють у сфері культури та креативних індустрій і мають досвід втілення культурних проєктів; юридичні особи. Реченець: 20 квітня 2021 року.

Ґранти на переклад для видавців з ЄС та Великої Британії від House of Europe

Ґрант фінансує переклади української літератури мовами країн ЄС. Відібрані видавництва отримають до 4 тис. євро, щоб познайомити читачів з невідомими художніми та нон-фікшн творами письменників з України. Ця програма частково покриє витрати на переклад, редактуру, передачу прав, дизайн, друк та популяризацію новинки. Подаватися можуть видавничі організації з ЄС та Великої Британії, зареєстровані як юридичні особи. Реченець зголошення: 23 квітня 2021 року.

Ґранти на переклад для українських видавців від House of Europe

Ґранти фінансують переклади книжок, написаних мовами ЄС або нацменшин України. Відібрані видавництва отримають до 4 тис. євро, щоб частково покрити витрати на переклад, редактуру, передачу прав, дизайн, друк та популяризацію новинки. Подаватися можуть українські видавництва і видавничі організації, зареєстровані як юридична особа – ТОВ, ФОП або громадська організація. Реченець зголошення: 23 квітня 2021 року.

Ґранти на персональні проєкти у сфері культури та креативних індустрій від House of Europe

Ґрант пропонує до 4 000 євро на особистий проєкт із залученням ЄС або Великої Британії. Персональним проєктом вважається: особистий професійний виклик, нова ініціатива, співпраця з ЄС або Великою Британією. Навчання, стажування, нетворкінг, запуск проєкту, блогу, курсу та тисячі інших ініціатив можуть втілитися за допомогою цієї програми. Тематика проєкту може бути різною, пріоритетні теми: популяризація української культури та мистецтва в ЄС та Великій Британії; розширення мережі контактів з колегами з ЄС та Великої Британії; обмін досвідами з приводу децентралізації сфери культури між Україною та ЄС; цифрові та інші формати культурних проєктів у часи пандемії. Реченець зголошення: 5 травня 2021 року.

Ґранти на персональні проєкти у сфері роботи з молоддю від House of Europe

Ґрант пропонує до 4 000 євро на ваш особистий проєкт із залученням ЄС або Великої Британії. Персональним проєктом вважається: особистий професійний виклик, нова ініціатива, співпраця з ЄС або Великою Британією. Навчання, стажування, нетворкінг, запуск проєкту, блогу, курсу та тисячі інших ініціатив можуть втілитися за допомогою цієї програми. Тематика проєкту може бути різною, пріоритетні теми: встановлення та розвиток партнерств з провідними організаціями та фахівцями молодіжного сектора в ЄС та Великій Британії; створення нових програм обміну для молоді між Україною та ЄС; розвиток молодіжних організацій; інклюзія. Реченець зголошення: 5 травня 2021 року.

Ґранти на персональні проєкти у сфері медіа від House of Europe

Ґрант пропонує до 4 000 євро на ваш особистий проєкт із залученням ЄС або Великої Британії. Персональним проєктом вважається: особистий професійний виклик, нова ініціатива, співпраця з ЄС або Великою Британією. Навчання, стажування, нетворкінг, запуск проєкту, блогу, курсу та тисячі інших ініціатив можуть втілитися за допомогою цієї програми. Тематика проєкту може бути різною, пріоритетні теми: боротьба з фейками, маніпуляціями та іншими елементами гібридної війни; журналістська етика, цінності та інструменти; конвергентна журналістика (мультимедійна журналістика); самооплатність та незалежність медіа; культурна журналістика; економічна журналістика. Реченець зголошення: 5 травня 2021 року.

image

Ґранти на культурні проєкти на Буковині

Чернівецька обласна державна адміністрація створила Буковинський культурний фонд для підтримки творчих ініціатив та реалізації культурних проєктів. Фонд надає підтримку за сімома напрямками:

  1. Підтримка громадських культурних ініціатив (створення мистецьких програм, театральних постановок, інноваційних креативних просторів і локацій), бюджет – 4 млн. грн.
  2. Розвиток культурно-мистецьких закладів області (проведення оглядів, конкурсів рейтингових програм серед закладів культури, творчих колективів та працівників), бюджет – 550 тис. грн.
  3. Підтримка мистецької освіти (проведення мистецьких програм, фестивалів, конкурсів, виставок творчих робіт студентів, учнів та викладачів мистецьких навчальних закладів; видавнича діяльність), бюджет – 80 тис. грн.
  4. Розвиток музейної справи (впровадження сучасних технологій), бюджет – 600 тис. грн.
  5. Бібліотечна справа та розвиток читання (розвиток електронної бібліотеки: оцифрування друкованих матеріалів фондів бібліотек області), бюджет – 300 тис. грн.
  6. Збереження нематеріальної культурної спадщини (проведення обласних, регіональних, всеукраїнських, міжнародних оглядів, фестивалів, конкурсів, свят, творчих звітів та проєктів аматорського мистецтва), бюджет – 100 тис. грн.
  7. Комунікаційно-суспільна діяльність (виготовлення рекламно-інформаційної та науково-методичної продукції про сферу культури), бюджет – 70 тис. грн.

Прийом заявок триватиме до 7 травня 2021 року.

image

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проекти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проекти. Проекти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

image

Ґранти на дослідження в історичних архівах ЄС

Ґрант надає можливість українським науковцям, які цікавляться темою євроінтеграції, попрацювати із історичними архівами ЄС (HAEU). Подаватися можуть науковці, які або навчаються на магістратурі, аспірантурі чи докторантурі, або закінчили студії не раніше як 10 років тому, і зараз працюють в університеті або науково-дослідницькому інституті. Максимальна сума ґранту на дослідження з права, історії, політології, економіки, соціології або будь-якої іншої гуманітарної чи соціальної дисципліни – 5 тис. євро. Реченець подачі: 30 квітня 2021 року.

image

Ґрант Фонду Говарда Баффетта для жінок-журналісток

Фонд Говарда Баффетта надає ґрантову підтримку жінкам-журналісткам, які висвітлюють раніше невідомі, але критично важливі глобальні проблеми; здійснюють амбітні медіапроєкти, що кидають виклик традиційним медіанаративам; запускають підприємницький новинний проєкт або набувають навичок, щоб це здійснити. Основні вимоги: 3 роки професійного досвіду; журналістика – головний вид діяльності. Перевага надається індивідуальним заявкам, але якщо мова про групову діяльність, то у складі команди журналістки-заявниці повинно бути не менше, ніж 50% жінок. Пропозиція діє на постійній основі. Термін розгляду заявки – до трьох тижнів.

image

Програма підтримки перекладів Translate Ukraine 2021

Український інститут книги оголошує про старт Програми підтримки перекладів творів української літератури іншими мовами Translate Ukraine 2021 і запрошує видавців, які мають намір перекласти, видати і розповсюдити в інших країнах твори української літератури іноземними мовами, подавати заявки на участь у Програмі. Видавець, чия заявка пройде відбір, отримає часткове або повне відшкодування витрат на придбання прав на переклад твору української літератури на іншу мову та/або сплату грошової винагороди за користування ними (роялті) та створення об’єкта права інтелектуальної власності – перекладу твору української літератури на іншу мову та придбання прав на його видання. Гранична сума відшкодування витрат для кожного проєкту становить 4000 євро. Програма охоплює основні жанри сучасної та класичної української літератури. Заявки можна відправляти з 19 квітня по 3 травня 2021 року включно.

СТИПЕНДІЇ

image

Стипендії Австрійської академії наук для молодих вчених

Австрійська академія наук дає можливість молодим вченим провести дослідження у співпраці з австрійською науковою інституцією. Тривалість дослідження: від одного місяця до пів року, стипендіат щомісяця отримуватиме 2 700 євро, витрати на подорож покриє організатор. Взяти участь можуть науковці, які здобули ступінь кандидата наук не більше 10 років тому, працюють в українських наукових чи навчальних інституціях, попередньо домовилися із якимось австрійським закладом про співпрацю. Реченець зголошення: 20 травня 2021 року.

image

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта

Офіс Програми академічних обмінів імені Фулбрайта приймає анкети на конкурс Fulbright Graduate Student Program. Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня щороку.

Стажування з викладання української мови

Програма імені Фулбрайта приймає заявки на конкурс Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program. Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Кінцевий термін подання заявок – 1 червня щороку.

image

Стипендія імені Марії Склодовської-Кюрі від Брістольського університету (University of Bristol, Великобританія)

Стипендія покриває проживання, участь в конференціях і семінарах та надає 800 євро в місяць на інші витрати. Дослідження можна проводити у будь-якій із дисциплін. Учасники відбору повинні мати ступінь кандидата наук або досвід проведення досліджень (мінімум 4 роки). У дослідницьких проєктах можуть брати участь не тільки дослідники, але і треті особи, такі як музеї, архіви, НВО, благодійні організації. Реценець подачі: 1 вересня 2021 року.

КОНКУРСИ

image

Конкурс для драматургів. "Transmission.ua: drama on the move. United Kingdom"

Український інститут оголошує конкурс в межах програми "Transmission.ua: drama on the move. United Kingdom". До участі запрошують драматургів і драматургинь, які пишуть українською на актуальні теми. Текст переможця конкурсу перекладуть англійською, а його чи її запросять до участі у шоукейс-читаннях та програмах театральних фестивалів Великої Британії. Збірку з текстами переможців поширять серед театральних установ Великої Британії. Крім того, організатори беруть на себе врегулювання правових аспектів використання перекладу. Конкурсна комісія обере до 6 текстів-переможців. Реченець зголошення: 1 червня 2021 року.

image

Конкурс відеопоезії "До слова: Витіснене покоління"

Приймаються авторські відеопоезії, створені лише на тексти (поезії, цикли, уривки) поетів та поеток "Витісненого покоління": Василь Голобородько, Віктор Кордун, Василь Рубан, Микола Воробйов, Михайло Саченко, Валентина Отрощенко, Надія Кир'ян, Михайло Григорів, Іван Семененко, Станіслав Вишенський, Валерій Ілля, Тарас Мельничук, Григорій Чубай, Олег Лишега. Від одного автора приймають не більше двох відеоробіт. Тривалість твору не має перебільшувати 10 хвилин. Конкурсні роботи можуть бути виконані у будь-яких техніках при використанні будь-якого потрібного обладнання – відео, анімація, флеш, відеоколаж. Організатори заохочують до будь-яких креативних експериментів із візуальними форматами. Робота має бути виконана із авторського матеріалу (використання музичного супроводу теж має бути узгоджене із його правовласниками). Реченець подачі робіт: 5 травня 2021 року.

image

Конкурс рукописів від Видавництва "Читай українською"

До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс є постійно діючим.

image

Літературний конкурс для казкарів від "Наш Формат"

Організатори конкурсу закликають подавати художні твори в жанрі літературної казки, адресовані дошкільнятам і молодшим школярам, віком від 4 до 8 років. Обсяг твору – щонайбільше 15 тисяч знаків з пробілами. Важливо, щоб в основі казки лежали загальнолюдські й національні цінності в зрозумілій дитині інтерпретації.

Теми збірок і дати подання:

"Казки про ґаджети й різноманітні сучасні технології" – до 6 травня 2021 року.

image

Конкурс "Шолом-Алейхем в Україні"

Фонд Шолом-Алейхема, Інститут розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр, Музей Шолом-Алейхема, Музей української діаспори, видавництво "Саміт-книга" і Общинний єврейський культурний центр "Бейт Дан" (Харків) запрошують до участі у конкурсі "Шолом-Алейхем в Україні". Долучатися можуть краєзнавці, гіди, історики, літературознавці, вчителі, музейники, спеціалісти у галузі культури та туризму, фотографи, бібліотекарі, письменники, журналісти, блогери. Варто написати твір, який би стосувався однієї з трьох номінацій: 1) Найнесподіваніший ракурс/місце/випадок в подорожах Шолом-Алейхема. 2) Історичний контекст – найбільш розгорнута та фактологічна оповідь про перебування Шолом-Алейхема в вашому населеному пункті. 3) Документальність – розповідь про перебування Шолом-Алейхема в вашому населеному пункті, який супроводжується документальними (фото, описи, зображення місць) свідоцтвами подорожі письменника. Робочі мови: українська, англійська, російська та їдиш. Загальний бюджет призового фонду конкурсу – 150 тисяч гривень. Реченець подачі: 20 квітня 2021 року.

image

IV Всеукраїнський конкурс малої прози ім. Івана Чендея

Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея оголошує прийом робіт на IV Всеукраїнський літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея. Конкурс проводиться у двох номінаціях: 1) Мала проза - приймаються неопубліковані раніше твори українською мовою обсягом не більше 20 тисяч знаків з пробілами. 2) Чендеєзнавство - стаття, відгук, наукові роботи, які раніше не публікувалися або були опубліковані упродовж трьох останніх років. Роботи подаються на конкурс анонімно. Анкета учасника може бути прикріплена до листа окремим файлом. До участі у конкурсі у кожній номінації можна подавати лише один твір. Реченець подання заявок – 20 квітня 2021 року.

image

Конкурс "Найкращий книжковий дизайн" – 2021

X Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" у співпраці з Goethe-Institut, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку і Фонду Buchkunst організовують конкурс найкращих книжкових дизайнів, створених українськими ілюстраторами. Офіційно зареєстровані українські видавництва, приватні особи, а також інституції, які виступили ініціатором видання і друкували книжку без участі видавництв, можуть подавати до 5 книжок, виданих у період з серпня 2020 року по травень 2021 року, і не були заявлені до Конкурсу раніше, у категоріях:

  1. книги для читання (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  2. візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
  3. дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
  4. утилітарна (книга переважно прикладного характеру, довідкова література, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
  5. експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

Учасники мають надіслати по одному примірнику кожної заявленої книжки на адресу Оргкомітету. Реченець подачі – 5 травня 2021 року.

ПРЕМІЯ

image

Премія Львова – міста літератури ЮНЕСКО – 2021

У Львові розпочинається прийом заяв номінантів на Премію Львова – міста літератури ЮНЕСКО. Розмір основної грошової нагороди становить 150 тисяч гривень, а також передбачено дві спеціальні відзнаки в розмірі по 25 000 гривень. До номінації приймаються оригінальні або перекладні твори, які були вперше опубліковані українською мовою у 2020 році. Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм. Номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році (у 2020 році). Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, що в своїй статутній діяльності мають напрям "література". Реченець зголошення: 9 травня 2021 року.

image

Премія імені Григорія Кочура

Премія присуджується щорічно 17 листопада до дня народження Григорія Кочура на конкурсних засадах письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам, які є громадянами України, за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу. Грошова винагорода – 20 тис. грн. На здобуття Премії можна висувати нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за пів року до їх висування на здобуття Премії. Реченець висування пропозицій: 1 червня 2021 року.

image

Премія імені Лоренцо Наталі для журналістів

Генеральний директорат Європейської комісії з питань міжнародного партнерства (DG INTPA) оголошує прийом заявок на здобуття Премію імені Лоренцо Наталі. До участі у конкурсі запрошують журналістів, які у друкованому, радіо- або телематеріалі висвітлюють такі теми: нерівність; викорінення бідності; сталий розвиток; довкілля, біорізноманітність, боротьбу зі зміною клімату; діджитал (нерівність, доступ, електронне врядування, підприємництво); робота і працевлаштування; освіта і розвиток навичок; міграція; охорона здоров’я; мир, демократія і права людини. Подані на конкурс матеріали мають бути опубліковані у період з 10 березня 2020 року по 9 березня 2021. Для журналістів-початківців до 30 років є спеціальна номінація. Лауреати премії одержать грошову винагороду у розмірі 10 тис. євро. Реченець зголошення: 18 квітня 2021 року.

РЕЗИДЕНЦІЇ

image

Фото: Darya Tryfanava

Літня резиденція для письменників і художників у місті Анікщяй (Литва)

В червні 2021 року в місті Анікщяй (Литва) запланована десятиденна літературна резиденція для українських письменників та художників. Митців прийматимуть музей А. Баранаускаса і А. Вєнуоліса-Жукаускаса. Куратором проєкту є Почесний Посол Анікщяйського краю Литовської Республіки в Україні Строля Віргініюс. Цьогорічна тематика – дитяча книжка про Анікщяйський край, його природа, етнографія, легенди та ін. Учасниками резиденції можуть стати українські письменники та художники, котрі мають на момент подання заявки не менше 3 надрукованих книжок для дітей та підлітків. Учаснику резиденції повністю покривають проїзд, проживання і харчування. Заявки на участь у резиденції прийматимуться до 19 квітня 2021 року.

image

Фото: Valentina Rossoni

Резиденція Атлантичного центру мистецтв (ACA) у Флориді

Резиденція передбачає тритижневе перебування митців у Нью-Смирна-Біч, Флорида з 10 по 30 жовтня 2021 та доступ до ресурсів центру. У зв’язку з пандемією, всі обрані резиденти цьогоріч одержать повну стипендію. Серед вимог до претендентів (окрім професіоналізму і майстерності): базове володіння англійською мовою і вік від 21 року. Подання заявки передбачає внесок у розмірі 25 доларів. Реченець подачі заявок (лише на сайті організації): 9 травня 2021 року.

image

Фото: Max van den Oetelaar

Резиденція "Дім Автора" на острові Закінтос, Греція

"Дім Автора" в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

"Дім Автора" запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

image

OPEN CALL 2021: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких досліджень та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, особливо дизайн, можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції: 270 євро – місячна програма, і 450 – двомісячна. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

image

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT) (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова зв’язків через національні кордони, допомога у зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

image

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для творчості письменників.

Замок Готорнден знаходиться на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська. Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

14 квітня 2021
638
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН