Актуальні можливості для письменників, перекладачів і журналістів у грудні

Опубліковано: 31.12.2021

Український ПЕН традиційно ділиться з вами добіркою можливостей для письменників, перекладачів і журналістів. Українські та закордонні ґранти, премії, конкурси, стипендії та резиденції – усе, що потрібно для самореалізації та навчання.

ҐРАНТИ

Фото: Jaredd Craig

The Nordic Literature Export Organisations Launch New Initiative

Культурні організації з Данії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фарерських островів у зв’язку з пандемією коронавірусу домовились про оновлення програм з підтримки перекладів та готові надати гарантію у розмірі 50 відсотків витрат на переклад усіх затверджених заявок.

Інформація про програми на сайтах організацій:
🇩🇰 Danish Arts Foundation (Statens Kunstfond): www.kunst.dk/english
🇫🇴 FarLit: www.farlit.fo
🇳🇴 NORLA – Norwegian Literature Abroad: www.norla.no
🇸🇪 Swedish Literature Exchange (Kulturrådet): www.swedishliterature.se

 

Програма Фонду розвитку українських ЗМІ – 2021

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує незалежні засоби масової інформації (друковані, радіо, телевізійні та електронні) подавати заявки на конкурс Фонду розвитку українських ЗМІ. Програма також надає індивідуальні гранти журналістам та представникам українських медіа. Недержавні організації можуть претендувати на отримання фінансування, якщо їхні проєкти безпосередньо сприяють розвиткові українських медіа. Максимальна сума фінансування становить 50 тис. дол. США, однак середній розмір грантів становить 15-25 тис. Сума гранту залежить від обсягу запланованої діяльності та періоду виконання проєкту, який може тривати від 1 до 12 місяців. Організації та ЗМІ заохочуються до пошуку джерел співфінансування від інших донорів. Гранти надаються за наявності коштів. Конкурс проходить на постійній основі та не має кінцевого терміну.

Американські студії – конкурс малих грантів

Відділ преси, освіти і культури Американського посольства (PAS Kyiv) Державного департаменту США оголошує про можливість фінансування проєктів, спрямованих на підтримку та підвищення поінформованості про американські студії в Україні, як задля сприяння уже наявним ініціативам, так і задля заохочення нових.

Метою проєктів є підтримка одного або кількох видів діяльності, пов’язаних із пропагуванням американських студій в Україні, які включають вказані нижче теми, але не обмежуються ними: 

 • розвиток (або підтримка таких, що вже існують) курсів з американських студій для університетів і середніх шкіл та розробка навчальних програм;

 • навчальні програми з методології викладання у США й адміністрування програм з американських студій;

 • підвищення кваліфікації викладачів та керівників навчальних закладів;

 • створення веб-сайту з ресурсами в галузі американських студій;

 • інші проекти, які сприяють підвищенню обізнаності з американськими студіями в Україні.

Конкурентні пропозиції мають орієнтуватися на зв’язок з американськими фахівцями, організаціями чи інституціями, що сприятиме поглибленню співпраці та взаєморозуміння між народами Сполучених Штатів та України навіть після завершення програми. Кінцевий термін подання заявок на грант – 1 березня 2022 року.

 

Ґранти від Українського культурного фонду 

Інноваційний культурний продукт

Третій лот цього напрямку – Літературна справа. Пріоритетні продукти ЛОТ-у: видання (друковане/електронне); промотур; проєкт (популяризація української книги та читання); літературний простір (хаб, онлайн платформа). Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1,5 млн грн. Реченець заповнення заявки: 20 січня 2022 року. 

Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії

Цілі програми «Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії»: отримати аналітичні дані, які стали б підґрунтям для вироблення культурних політик на національному, регіональному та місцевому рівнях; згенерувати нові знання про споживачів культурного продукту та стан розвитку ринку культури та креативних індустрій;  підтримати створення освітніх програм для вдосконалення мистецької освіти в Україні (формальної і неформальної). Бюджет програми на 2022 рік – 45 млн грн. У програмі є 4 лоти:

Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 31 січня 2022 (до 18.00 за київським часом). 

Аудіовізуальне мистецтво

Програма спрямована на підтримку та розвиток національного аудіовізуального сектору, зокрема, телебачення, радіомовлення та медіаплатформ, впровадження новітніх мультимедійних інформаційних технологій, стимулювання митців до створення конкурентоспроможного аудіовізуального продукту та його представлення за кордоном. Бюджет програми на 2022 рік – 110 млн грн. У рамках конкурсної програми «Аудіовізуальне мистецтво» на 2022 рік пропонуємо ЛОТ-и:

Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 17 січня 2022 (до 18.00 за київським часом).

Ґранд подія

Цілі програми “Ґранд-подія”: збільшення кількості професійної аудиторії в культурних та креативних індустріях, яка реалізує масштабні знакові події; стимулювання внутрішнього та зовнішнього туризму; активна співпраця з міжнародними інституціями, експертами, митцями, культурними операторами; формування позитивного іміджу України в міжнародному середовищі завдяки реалізації якісних інноваційних масштабних та знакових подій, які мають світове визнання; посилення культурної ідентичності українського народу. У рамках конкурсної програми “Ґранд-подія” на 2022 рік є ЛОТ-и:

Бюджет програми на 2022 рік – 85 753 тис. грн. Кінцевий термін подачі проєктної заявки на конкурс: 31 січня 2022 (до 18.00 за київським часом).

 

Конкурс проєктів про Швейцарію від Pro Helvetica

Ґрант до 50 000 швейцарських франків від фонду Pro Helvetica можна отримати за цифрові чи аналогові проєкти з таких мистецьких дисциплін: дизайн, інтерактивні засоби масової інформації, література, музика, танці, театр, візуальне мистецтво та міждисциплінарні проєкти. Проєкти повинні стосуватися Швейцарії та не потребувати мобільності. Дедлайн не оголошено. Pro Helvetia буде оцінювати заявки на постійній основі та інформувати заявників про своє рішення протягом трьох тижнів.

Ґрант Фонду Говарда Баффетта для жінок-журналісток 

Фонд Говарда Баффетта надає ґрантову підтримку жінкам-журналісткам, які висвітлюють раніше невідомі, але критично важливі глобальні проблеми; здійснюють амбітні медіапроєкти, що кидають виклик традиційним медіанаративам; запускають підприємницький новинний проєкт або набувають навичок, щоб це здійснити. Основні вимоги: 3 роки професійного досвіду; журналістика – головний вид діяльності. Перевага надається індивідуальним заявкам, але якщо мова про групову діяльність, то у складі команди журналістки-заявниці повинно бути не менше, ніж 50% жінок. Пропозиція діє на постійній основі. Термін розгляду заявки – до трьох тижнів.

 

СТИПЕНДІЇ

Стипендії Коледжу Європи

Це можливість для випускників українських університетів продовжити освіту в провідному інституті європеїстики, де навчаються майбутні дипломати, міністри та чиновники європейських урядів. Подаватися можуть випускники українських університетів, що мають дипломи магістра права, економіки, міжнародних відносин, політології або інших суміжних дисциплін.

Стипендія покриє витрати на навчання, проживання, харчування і подорожі. Вивчати можна одну з цих програм:

 • Європейські економічні студії;

 • Європейські міждисциплінарні студії;

 • Студії з європейських міжнародних відносин та дипломатії;

 • Європейські правові студії;

 • Європейські політичні та адміністративні студії;

 • Трансатлантичні відносини.

Кампуси коледжу знаходяться в Брюгге та Варшаві. Навчання розпочнеться у вересні 2022 року. Випускники отримають магістерські дипломи. Реченець подачі документів: 20 січня 2022 року. 

 

Стипендії Гентського університету науковцям,
які здобувають PhD

Це можливість захистити докторську дисертацію одразу в двох університетах:  українському та одному з провідних університетів Бельгії – Гентському. Стипендіат здійснить дослідження у Бельгії, а між цим працюватимете над дисертацією в Україні. Програма покриває дві подорожі до Генту та стипендію під час перебування там. Для подачі потрібна попередня згода від наукових керівників в обох країнах. Під час перебування у Гентському університеті стипендіат отримуватиме щомісяця 2252 євро та здобуде ступінь PHD. До участі у стипендіальному конкурсі запрошують українських науковців, які мають актуальну і перспективну тему докторської дисертації; наукового керівника в Гентському університеті; іншу стипендію на час дослідження в Україні; наукового керівника в українському університеті; можливість повністю сконцентруватися на дисертації в Україні. Кандидати можуть присвячувати викладанню та іншим завданням не більше 10% свого часу. Реченець подачі документів: 1 лютого 2022 року.

 

Перекладацька стипендія імені Пауля Целяна

Стипендія Віденського інституту гуманітарних наук на переклад текстів у сфері гуманітарних, соціологічних та культурологічних наук з української на інші європейські мови і навпаки. Три місяці відібраний стипендіат працюватимете над перекладом у Відні, а програма забезпечить робочий простір і покриє витрати. Стипендія відбудеться в період з вересня 2022 року до червня 2023 року. Для перекладу можна обрати як канонічні тексти, так і сучасні праці. Розмір щомісячної стипендії – 2800 євро. Кінцевий термін зголошення: 15 січня 2022 року. 

 

Стипендійна програма Мілени Єсенської для журналістів

До участі у програмі запрошують культурних журналістів, які висвітлюють широкий спектр інтелектуальних та мистецьких питань. Запрошені чотири стипендіат/ки проведуть по три місяці у IWM та отримуватимуть місячну плату в розмірі 2500 євро. Також вони мають можливість одержати тревел-ґрант, якщо метою їхньої поїздки є проведення дослідження і створення проєкту. Реченець зголошення: 15 січня 2022 року. 

 

Стипендія “Україна в Європейському діалозі” 

Стипендіальна програма має на меті підтримати дослідження українських науковців, які закінчують або нещодавно закінчили докторантуру в українському закладі вищої освіти. Стипендії відкриті для всіх навчальних дисциплін з гуманітарних та соціальних наук (включаючи історію). Пропозиції щодо досліджень, пов’язані з одним із основних напрямків дослідження інституту, особливо заохочуються. Кандидати на стипендію: повинні бути громадянами України; зараховані на докторську програму в українському закладі вищої освіти або нещодавно здобули ступінь кандидата наук; не старші за 35 років. Кінцевий термін подачі заявок: 1 лютого 2022 року.

Магістратура у Швеції: стипендії на навчання від Шведського інституту

Програма пропонує стипендію на навчання на одному з магістерських курсів, які стосуються сталого розвитку, інновацій або відповідального управління. Стипендіат пройде курс, який поєднує практику й теорію, познайомиться з лідерами з інших країн та зрозуміє, як влаштоване шведське суспільство. Шведський інститут обіцяє щомісячну стипендію 1 тис. євро, грант на подорож розміром близько 1 тис. євро і медичне страхування. Для участі у програмі потрібно мати лідерський досвід керування колективом і щонайменше 3 тис. годин досвіду роботи у не більше ніж трьох організаціях (станом на 10 лютого 2022 року). Кінцевий термін заповнення аплікаційної заявки – 28 лютого 2022 року. 

 

Фото: Facebook-сторінка IWM – Institut für die Wissenschaften vom Menschen

Стипендії на дослідження в Австрії: гуманітарні та соціальні науки

Це можливість House of Europe для молодих українських науковців пройти стажування в Інституті гуманітарних наук у Відні. Протягом півроку стипендіат буде отримувати стипендію і працювати над своїм дослідженням. Стажування відбудеться в період між вереснем 2022 року та червнем 2023 року. Ви можете податися на конкурс, якщо:

 • вам до 35 років;

 • ви зараховані на PhD-програму з гуманітарних чи соціальних наук або нещодавно отримали ступінь PhD в цих галузях; 

 • у вас є громадянство України. Проживання в Україні буде перевагою.

Для участі у відборі слід подати аплікаційну форму, яка містить: проєктну пропозицію до 7500 символів; мотиваційний лист; резюме; список публікацій; два рекомендаційні листи від науковців, знайомих з науковою роботою кандидата. Кінцевий термін заповнення заявки: 31 січня 2022.

Lane Kirkland Scholarship Program

Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда пропонує два семестри навчання в одному з пяти польських академічних центрів (Варшава, Краків, Вроцлав, Познань, Люблін) і щонайменше двотижневе професійне стажування у державних, приватних та неурядових організаціях. Вона націлена на молодих лідерів та експертів, які мають вищу освіту і цікавляться розвитком демократії і громадянського суспільства у їхніх країнах і регіонах. Серед галузей, на які поширюється програма, є, зокрема, культурний менеджмент, соціальні та політичні науки, а також міжнародні відносини.

Вимоги до кандидатів:

 • Громадянство і постійне проживання в одній із країн, у яких діє програма (люди, які живуть і працюють у Польщі на момент подачі заявки, власники картки резидента не можуть брати участі у програмі);

 • Вища освіта (закінчене пятирічне навчання);

 • Вік до 40 років;

 • Щонайменше два роки професійного досвіду;

 • Щонайменше дворічна перерва після участі у стипендіальній програмі, яка тривала понад півроку;

 • Для кандидатів з України – знання польської мови на рівні В2 (можливий рівень В1 на момент інтерв’ю).

Реченець подання заявки: 1 березня 2022.

 

Стипендії для митців від Італійського дослідницького центру Fabrica

Fabrica, дослідницький центр і студія в Італії, запрошує представників творчих професій приєднатися до своєї команди дослідників. Взяти участь у програмі можуть програмісти, архітектори, графічні дизайнери, музиканти, письменники, режисери, фотографи, журналісти, ілюстратори, аніматори. Організатори оплачують учасникам квиток до Італії, житло у Тревізо, обіди з понеділка до п’ятниці, медичну страховку, а також надають щомісячну стипендію на особисті витрати.

Вимогами до учасників є: вік до 25 років і знання англійської мови.

Для участі потрібно заповнити аплікаційну форму (англійською, італійською або французькою мовою), яка містить копію портфоліо, CV, мотиваційний лист, рекомендаційний лист. Заявки приймаються протягом року.

Стажування в Німеччині для представників медіа, культури, громадського сектору

Це програма House of Europe, що підтримує професійні стажування українських спеціалістів у Німеччині. На основі вашої заявки організатори підберуть німецьку організацію, в якій ви працюватимете від двох до трьох місяців. Програма забезпечить щомісячну стипендію і покриє витрати на подорож та перебування. Стажування можна пройти у таких сферах: 

 • Політика і суспільство;

 • Медіа і культура;

 • Права людини і розбудова миру;

 • Сталий розвиток;

 • Цифрове громадянське суспільство;

 • Громадська і громадянська освіта;

 • Кліматична справедливість.

Стажування може відбуватися як безпосередньо в Німеччині, так і в онлайн-форматі — залежно від ваших побажань та ситуації з COVID-19. Критерії відбору:

 • Вік: від 23 років;

 • Гарна письмова і розмовна англійська; 

 • Щонайменше два роки роботи або волонтерства в організації громадського сектору в Україні (з підтвердженням); 

 • Стан здоров’я, який дозволяє перебувати за кордоном упродовж тривалого часу.

Перевагу отримають кандидати, які беруть активну участь у громадському житті; мають підтверджений досвід роботи на повну зайнятість в обраній сфері; уже встановили або запланували співпрацю з партнерською організацією у Німеччині; знають інші іноземні мови, зокрема німецьку. Кінцевий термін подання заявки: 31 січня 2022.

 

КОНКУРСИ

Конкурс рукописів від Видавництва “Читай українською”

До участі в конкурсі приймають рукописи завершених, раніше не опублікованих, українськомовних творів. Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції. Видавництво не рецензує рукописи та не веде листування з цього приводу. Термін розгляду рукописів – від 1 до 3 місяців. У разі зацікавленості редактори сконтактують з авторами. Видавництво обіцяє: достойний гонорар, видання та оформлення коштом видавництва, інформаційний супровід та промоцію. Деталі обговорюються з авторами індивідуально. Конкурс діє постійно.

 

Видавництво “Промова” оголошує відбір рукописів дебютних книжок

Молоде видавництво “Промова”, за участі журналу “Сьогодення є Промова”, оголошує початок відбору творів авторів-дебютантів. Жанрових обмежень немає, проте пріоритетними напрямками будуть сучасна проза, наукова фантастика. Рукописи не рецензуватимуться. Конкурс триває на постійній основі. 

 

Конкурс рукописів “Драматичні романи. Новий голос в літературі” від КСД

Видавництво КСД оголошує конкурс рукописів сучасної прози. Організатори закликають надсилати у редакцію синопсиси сучасних художніх романів, у яких йдеться про драматичні події в житті головної героїні/героя. Дія твору повинна відбуватися переважно на території України, з відображенням українських реалій, героями книги також повинні бути переважно українці. Обов’язковою є присутність любовної лінії в сюжеті твору та драматична історія життя і кохання. Можливі деякі елементи інших жанрів у творі (історичного, детективного тощо), але не фантастики, фентезі, еротики, містики чи жахів. На конкурс приймаються тільки твори реалістичної спрямованості. Обсяг роману –  350-600 тис. знаків з пробілами. Один автор може надіслати до розгляду не більше 2 творів. Прийом конкурсних творів завершується 20 січня 2022 року. 

 

Літературний конкурс “Кримський інжир” 2021

Літературний конкурс “Кримський інжир” / “Qırım inciri” покликаний сприяти поширенню та розвитку кримськотатарської мови та літератури, актуалізувати тему Криму та кримських татар в українській літературі, сприяти появі взаємних перекладів для глибшого взаємного пізнання двох культур.

Номінації конкурсу:
1) Проза про Крим українською мовою;
2) Проза кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
3) Поезія про Крим українською мовою;
4) Поезія кримськотатарською мовою (без тематичних обмежень);
5) Дитяча література – дитячий прозовий або поетичний твір українською  мовою про Крим чи кримськотатарською мовою без тематичних обмежень;
6) Переклад художнього твору з української на кримськотатарську та навпаки.

На конкурс приймаються твори, досі не опубліковані у жодних виданнях, зокрема й у соцмережах; вони не мають публікуватися до оголошення результатів конкурсу. Від одного автора приймаються:

 • проза — не більше двох окремих завершених творів;

 • поезія — одне подання: від одного вірша до добірки з п’яти віршів максимум.

Обсяг прозових творів – від 15 000 до 100 000 знаків без пробілів.

Обсяг поетичних творів – без обмежень. У номінації “Переклад” на конкурс приймаються переклади як класичних, так і сучасних творів або їхніх уривків. Загальний обсяг прозових перекладених творів або уривків – від 15 000 до 100 000 знаків без пробілів. Обсяг поетичних творів – без обмежень. Результати конкурсу оголошуються на церемонії нагородження та через ЗМІ. Переможці конкурсу будуть відзначені грошовою винагородою розміром в 5000 грн. Найкращі твори будуть опубліковані в антології “Кримський інжир” / “Qırım inciri”. Кінцевий термін надсилання творів: 28 лютого 2022 року.

Конкурс фентезійного роману “Містичні дивовижі”

На конкурс приймаються містичні фентезійні романи, де таємниці та загадки не піддаються логічному поясненню, але вписані в контекст реальності. Незважаючи на містичність подій, історія розгортається у реальному світі. В ній повинні органічно поєднуватися елементи дійсного та уявного, побутового та міфічного, реального та містичного. Не допускаються авторські вигадані світи, але можлива альтернативна історія; минуле (не раніше початку ХХ сторіччя) та сьогодення, не майбутнє. Нагорода переможцю конкурсу  — друк роману у видавництві АССА, гонорар у розмірі 10 000 гривень від Букнет. Заявку можна подати до 16 квітня 2022.

 

ПРЕМІЇ

Літературна Премія імені Олеся Гончара – 2022

Премію імені Олеся Гончара присуджують щорічно на конкурсних засадах до дня народження письменника — 3 квітня. Грошова винагорода — 20 тис. грн. Премію вручають “за найкращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України”. Подавати можна нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за пів року до їх висунення на здобуття премії. Кінцевий термін подання заявки — 1 лютого 2022 року.

 

Літературна Премія імені Миколи Гоголя – 2022

Премія імені Миколи Гоголя присуджується щорічно до дня народження митця — 1 квітня — “за найкращі літературно-мистецькі твори, що наслідують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію”. Грошова винагорода до премії — 20 тис. грн. На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за місяць до їх висування премію. Кінцевий термін подання заявок на обидві премії — 1 лютого 2022 року.

 

Премія імені Анни Друмєвої для літературних агентів

Премія Анни Друмєвої – засновниці болгарської філії міжнародної літературної агенції Andrew Nurnberg Associates – бере початок у 2021 року. Її завдання – допомогти літературним агентам “глибше зрозуміти ринок перекладів і книжкову культуру, відмінну від їхньої”. Претенденти мають працювати в літературному агентстві або бути скаутом на момент подачі заявки. За результатами Премії переможцю щороку вручатиметься стипендія в розмірі до 2500 фунтів стерлінгів (2965 євро). Заявки розглядатимуть директор ANA Дуг Воллес та агентка Міра Друмєва, дочка Анни Друмєвої, яка багато років була співдиректоркою ANA разом з Анною Друмєвою. Кінцевий термін подачі заявок – 31 січня 2022 року. 

 

РЕЗИДЕНЦІЇ

 

Міжнародна резиденція Вентспілс/Ventspils для письменників та перекладачів (Латвія)

Латвійська резиденція запрошує письменників, перекладачів (з латвійської) та дослідників зі всього світу у мальовниче портове місто Вентспілс, що на узбережжі Балтійського моря. Тривалість перебування: до чотирьох тижнів. Подавати заявки варто не пізніше, ніж за два місяці до початку візиту. Резиденти отримують разову стипендію в розмірі 320 євро. Програма фінансується Міністерством культури Латвії. Заявки приймаються протягом усього року. 

 

Міжнародна літературна резиденція Flavia Cosma у провінції Квебек, Канада

Резиденція, керована місцевою неприбутковою організацією, знаходиться у селищі Валь-Давід (Val-David) у Канаді. Організатори запрошують на перебування поетів, прозаїків і перекладачів. Завдання резиденції: створити простір, сприятливий для співпраці та обміну мистецьких думок. Резидент може перебувати від 1 до 6 тижнів. Організатори не покривають витрати на транспорт і їжу. Письменники на резиденції зобов’язуються згадати про резиденцію у своїх публікаціях. Заявки приймають упродовж року. 

Фото: Max van den Oetelaar

Резиденція “Дім Автора” на острові Закінтос, Греція

“Дім Автора” в Греції – місце, що надихає на творчу роботу та відпочинок митців: художників, письменників, перекладачів. На острові Занте (Закінтос) в Іонічному морі автор знайде будинок на пагорбі, з якого відкривається чарівна панорама на оливкові гаї та море. І зможе зосередити сили на творчості.

“Дім Автора” запрошує митців, які працюють над літературними та художніми творами у різних формах. Мета перебування у резиденції – робота над проєктом. Строк перебування – від 2 до 8 тижнів. Заявки приймаються протягом усього року.

 

OPEN CALL 2021: WoC Artist Residency in Sofia, Bulgaria

WoC Artist Residency in Sofia – перша міжнародна програма проживання митців у Болгарії. Її місія – створити простір для мистецьких досліджень та познайомити закордонних митців з культурним життям Софії. Команда резиденції шукає проєктні пропозиції від митців, що базуються на усвідомленні важливих питань, з якими стикається планета. Це може бути соціальна, культурна, політична чи екологічна тематика. Роботи будуть спрямовані на те, щоб показати, як мистецтво, особливо дизайн, можуть допомогти боротися з мінливим світом. Вартість проживання у резиденції: 270 євро – місячна програма, і 450 – двомісячна. Резиденція функціонує цілий рік, один резидент зазвичай проживає там до двох місяців. Заявки можна подавати впродовж року за посиланням.

 

Резиденція Балтійського центру письменників і перекладачів (BCWT)
 (Швеція)

Балтійський центр започаткований з ініціативи письменників та перекладачів і розташований у середньовічному  місті Вісбі на острові Готланд, майже посеред Балтійського моря. BCWT прагне запропонувати письменникам та перекладачам місце роботи та зустрічей у комфортному середовищі. Мета центру – побудова  зв’язків  через національні кордони, допомога у  зміцнені свободи слова та свободи вираження поглядів, а також – побудова мостів між національностями, мовами та культурами. Перебування у центрі підійде для письменників та перекладачів на європейські мови. Тривалість перебування у резиденції – 1 місяць. Балтійський Центр фінансово покриває лише витрати на проживання. Терміни подання: цілий рік, але не пізніше, ніж за 2 місяці до бажаного терміну перебування. Подати заявку можна за посиланням.

 

International Retreat for Writers (Hawthornden Castle) (Шотландія)

Міжнародна резиденція  для письменників у замку Готорнден була заснована для того, аби забезпечити спокійну атмосферу для  творчості письменників. Замок Готорнден розташований на усамітненому хребті з видом на долину річки Північний Еск, трохи на південь від Единбурга. Відвідати резиденцію має змогу будь-який письменник із будь-якої частини світу. Тривалість перебування – 1 місяць. Мова роботи – англійська.  Фінансове забезпечення: проживання та харчування. Терміни подання: цілий рік. Поштова адреса: Lasswade Midlothian, EH18 1EG, United Kingdom.

 

The International Writing Program (IWP), University of Iowa

Резиденція, що триває протягом 10 тижнів, була створена переважно для початківців і тих, хто хоче розвивати свою кар’єру: письменників, поетів, драматургів та сценаристів. На учасників програми чекає глибоке ознайомлення з американською літературою: зустрічі з письменниками, дискусії, читання, а також можливість публічно презентувати свої роботи. Кандидати повинні володіти англійською, мати щонайменше одну опубліковану книжку та праці, надруковані в антологіях або літературних журналах за останні два роки. Заявки можна подавати впродовж року.

 

Ljubljana UNESCO City of Literature: Writer in the Park Residency (Slovenia)

Любляна, місто літератури ЮНЕСКО з 2015 року, пропонує двомісячну письменницьку резиденцію (у травні і в листопаді 2022) у Švicarija/Swisshouse Creative Centre. Критерії до аплікантів такі:

 • Мати щонайменше одну опубліковану фікшн-книжку (поезія, проза або драма) рідною мовою;

 • Жити в одному з 41 інших міст літератури ЮНЕСКО або бути пов’язаним із ним завдяки своїй роботі. 

Кожен резидент отримає одноразову виплату розміром у €1000. Реченець подання заявки: 31 січня 2022.

 

Без категорії