Не робіть промоції терористам! Заява Українського ПЕН із приводу участі Захара Прілєпіна у 34-му Словенському книжковому ярмарку

Опубліковано: 21.11.2018,  Переглядів: 715

Організатори 34-го Словенського книжкового ярмарку запросили до участі в цьому поважному міжнародному заході одіозного гостя – російського письменника Захара Прілєпіна, автора численних ксенофобських висловлювань, учасника бойових дій на Донбасі у складі російсько-терористичних військ. Сам Прілєпін не приховує цієї своєї діяльності, навпаки – охоче позує зі зброєю й роздає фашизоїдні інтерв’ю російським мас-медіям, де відверто закликає до етнічних чисток та фізичного винищення українців.

Тим часом Словенський книжковоий ярмарок запропонував цьому добродію годинну зустріч із читачами та півгодинну автограф-сесію у Любляні, представивши його у програмі як “російського письменника-класика”. Важко ці дії назвати інакше, як відбілюванням і ґламуризацією терориста.

Якщо організатори ярмарку нічого не знали про бойові “подвиги” свого гостя та його сповнені ненависті висловлювання, ми можемо лише висловити глибокий смуток. Якщо ж вони знали і все одно запросили – то це вже справжня ганьба, яка не може викликати нічого, крім обурення та огиди.

Ми сподіваємось, наші колеги зі Словенського ПЕН-центру висловлять своє ставлення до цієї скандальної події. Ми очікуємо реакції також від комітету “Письменники за мир” Міжнародного ПЕН, що його саме тепер очолює знаний словенський письменник Мар’ян Строян.

Ми вважаємо, що повинна бути певна межа для присутності у публічному просторі індивідів, які підтримують військову агресію, етнічні чистки та геноцид.

Микола Рябчук, президент

Андрій Курков, віце-президент

Читати англійською